Fergusonova poklona Giggsovi, Ancelotti priznal chybu

Manchester United je v semifinále Ligy majstrovManchester United je v semifinále Ligy majstrov Zdroj: SITA

MANCHESTER - Manchester United zvíťazil v odvete štvrťfinále Ligy majstrov nad londýnskou Chelsea 2:1 a postúpil medzi najlepšie kvarteto súťaže štvrtýkrát za posledných päť rokov. V semifinále si pravdepodobne zmerajú sily so Schalke 04 Gelsenkirchen, ktoré nesmie zbabrať odvetu s Interom Miláno.

United hrajú ešte na troch frontoch o trofej, okrem Ligy majstrov aj v domácej súťaži a tiež v Pohári FA. Ústrednou postavou oboch duelov Ligy majstrov bol nestarnúci waleský krídelník Ryan Giggs. Na Stamford Bridge famóznou prihrávkou naservíroval gól Waynovi Rooneymu, v domácom súboji zasa pripravil zásahy pre Javiera Hernandeza a Park Ji-sunga.

"Ryan je neuveriteľný, je to jedinečná osobnosť a hráč. Jeho skúsenosti sú pre náš tím mimoriadne cenné. Hrať vo veku 37 rokov na takej úrovni, to si zaslúži rešpekt," chválil Giggsa, ktorý nastúpil na 870. zápas v drese United, jeho kouč Alex Ferguson.

"Pred zápasom som rozmýšľal, že na hrote budeme hrať iba s Waynom, ale nakoniec som si to rozmyslel a postavil som aj Javiera Hernandeza. Mal som šťastnú ruku, Chicharito dal prvý gól, ktorý nám veľmi pomohol," analyzoval Ferguson nasadenie mexického mladíka na hrot útoku.

Nádej Chelsea na postup žila krátko, keď Drogba vyrovnal v 77. minúte na 1:1. O necelú minútu však Park Ji-sung poslal United opäť do vedenia. "The Blues" v tom momente potrebovali dva góly. O tie sa mal starať predovšetkým španielsky útočník Fernando Torres, ktorý je však v hernom útlme. Od januárového príchodu z Liverpoolu ešte nestrelil v novom drese gól. Po polčase prepustil svoje miesto na ihrisku Drogbovi a ofenzívny motor Chelsea začal fungovať lepšie, ale nie dostatočne na to, aby Londýnčania postúpili do semifinále.

Po zápase taliansky kouč Chelsea Carlo Ancelotti na otázku, či nebolo chybou postaviť do základu Torresa namiesto Drogbu, odvetil: "Možno bola. Musíme byť trpezliví a veriť, že sa to zlepší a Fernando začne strieľať góly."

Trpezlivý však nemusí byť majiteľ klubu Roman Abramovič. Neprekvapilo by, keby sa ruský miliardár rozhodol odvolať Ancelottiho: "Ja som tu na to, aby som pracoval najlepšie, ako viem. Nerozhodujem o tom, či budem trénerom Chelsea alebo nie," vyhlásil Ancelotti.

• Zdroj: TASR, goalsarena.com