VIDEO Ronaldo potvrdil postup Realu do semifinále

Cristiano Ronaldo oslavuje so spoluhráčmi víťazný gólCristiano Ronaldo oslavuje so spoluhráčmi víťazný gól Zdroj: SITA

LONDÝN - Real Madrid po domácej výhre 4:0 nad Tottenhamom Hotspur uspel aj na White Hart Lane vďaka gólu Cristiana Ronalda. V semifinále narazí na svojho veľkého rivala z Barcelony. Úvodné semifinálové stretnutia sú na programe 26. resp. 27. apríla.

Tottenham bez suspendovaného Petra Croucha, ktorý videl v Madride už po štvrťhodine červenú kartu, sa počas celého zápasu nedokázal presadiť proti pozornej obrane Realu. V závere úvodného dejstva sa k strele dostal Pavľučenko, Casillas bol však pozorný.

Do druhého polčasu vstúpil Real ofenzívnejšie a v 50. minúte sa dočkal gólu z kopačky Cristiana Ronalda, ktorého ďalekonosnú strelu si Gomes nešťastným zákrokom zrazil do bránky. V ďalších minútach sa už zápas iba dohrával, Real sa už šetril na sobotňajšie "El Clasico" s Barcelonou.

Tottenham Hotspur - Real Madrid 0:1 (0:0) - prvý zápas: 0:4
Gól: 50. C. Ronaldo
Rozhodca: Rizzoli (Tal.), ŽK: Carvalho, Sandro

Tottenham: Gomes - Čorluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon (61. Defoe), Huddlestone (71. Sandro), Modrič (83. Kranjčar), Bale - Van der Vaart - Pavľučenko

Real: Casillas - Albiol, Carvalho, Sergio Ramos (57. Granero), Arbeloa - Xabi Alonso (75. Benzema), Khedira - Marcelo, Özil, C. Ronaldo (65. Kaka) - Adebayor

• Zdroj: TASR, footyroom.com