Slovenská osemnástka na MS vysoko prehrala s Ruskom

Ruská radosť, smútok SlovákovRuská radosť, smútok Slovákov Zdroj: internet

CRIMMITSCHAU - Slovenskí hokejisti do 18 rokov vstúpili do turnaja majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v nemeckom Crimmitschau vysokou prehrou s favorizovaným Ruskom 2:8. Už v piatok čaká zverencov trénera Jozefa Frühaufa v A-skupine ďalší náročný súper - rovesníci z USA.

Slováci začali nie príliš ideálne, keď Rusom dovolili využiť prvé dve presilovky. Pri vylúčení Dolníka otvoril skóre duelu Kučerov, o necelé tri minúty neskôr potrestal nedisciplinovanosť Bagína Tkačev. V 14. min sa Slováci snažili skorigovať, ale Grigorenko získal puk a v nájazde nedal Rybárovi šancu. V 17. min mohol znížiť Čerešňák, ale s jeho strelou si brankár Vasilevskij poradil.

V druhej časti pridal ruský výber v rozpätí necelej minúty ďalšie dva góly, keď najprv Šalunov zvýšil na 4:1 a Slepyšev v 30. min "vyhnal" Patrika Rybára zo slovenskej bránky. Jeho miesto zaujal Richard Sabol. V 39. min sa slovenskému tímu podarilo skórovať, autorom presného zásahu bol Filip Vaško.

Ruský tréner Rumjancev považoval štvorgólový náskok za dostačujúci a v III. tretine poslal do bránky oddýchnutého, no nerozchytaného Šegala. Sabol inkasoval prvý gól v 49. min z hokejky Jakupova a o tri minúty neskôr ho zblízka prekonal aj Kučerov. Slováci ešte dokázali v presilovke znížiť, keď Korím usmernil do bránky strieľanú prihrávku Vaška. Posledné slovo však mali Rusi, v 59. min Grigorenko (v súboji dosiahol bilanciu 2+3) v oslabení stanovil na konečných 8:2.

Rusko - Slovensko 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Góly: 4. a 52. Kučerov, 6. Tkačev, 14. a 59. Grigorenko, 29. Šalunov, 30. Slepyšev, 49. Jakupov - 39. Vaško, 55. Korím. Rozhodcovia: Johansson (Švéd.), Klein (Kan.) - Dahmen (Švéd.), Suominen (Fín.), vylúčenia: 8:9, navyše na 10 min Bezuška za narazenie zozadu, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0.

Tréner Jozef Frühauf: "Rusi hrali chytrejší hokej a dali nám veľa gólov. Doplatili sme na prvú tretinu, prvé dva góly sme dostali v oslabení a ďalšie dva po hrubých individuálnych chybách. Zo strany mojich zverencov to bol netaktický výkon, každý sa chcel previesť, ale nedopadlo to dobre. Najväčšie zarmútenie však pre nás predstavuje zranenie Fujeríka, ktorý si v bežnom súboji pri mantineli zlomil kľúčnu kosť a nám sa rozpadol náš najproduktívnejší útok."