VIDEO Košice doma nedali gól a prehrali s Ružomberkom

Lukáš Grešák a Miroslav ViazankoLukáš Grešák a Miroslav Viazanko Zdroj: SITA

KOŠICE - V prvom polčase sa hral iba slabý futbal. Vážnejšiu situáciu na trávniku videli diváci v 32. min, keď Ďubek vysunul Hofericu, no Tofiloski sa včas hodil pod jeho nohy.

Na druhej strane sa do dobrej situácie dostával Viazanko, ale namiesto strely ešte prihrával, čo Hrdlička vystihol. Počas celého prvého polčasu ani jedno z mužstiev netrafilo priestor bránky.

Hneď po zmene strán Juharovu peknú strelu z 22 metrov Hrdlička vyrazil na roh. V 56. min prišiel blesk z čistého neba. Blažič z hranice šestnástky vystrelil pomerne slabú strelu, ktorá na prekvapenie všetkých skončila v sieti - 0:1. O dve minúty neskôr Tofiloski kryl Ďubekov pokus. Na druhej strane Hrdlička nemal veľa prace so Škutkovým zakončením. Ružomberčania, ktorí sa spoliehali na rýchle protiútoky, si v 71. min vypracovali ešte jednu šancu, no Ďubek prestrelil. V zúfalom nápore už Košičania nevyužili ani jednu príležitosť na strelenie gólu. Naopak v nadstavenom čase domáci gólman Tofiloski za šestnástkou netrafil loptu a Hoferica poľahky skóroval do prázdnej bránky - 0:2.

MFK Košice - MFK Ružomberok 0:2 (0:0)
Góly: 56. Blažič, 90.+ Hoferica, ŽK: 60. Juhar - 37. Blažič, 73. Gallo, rozhodovali: Matúš - Mókoš, Martiš, 750 divákov

Košice: Tofiloski - Kolbas, T. Dobias, R. Cicman, Čonka - Šinglár, U. Matič - Viazanko (80. T. Kubík), Karaš (51. Diaby), Juhar - D. Škutka (85. R. Ujčík)

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Gallo - Greššák (84. Radič) - Ďubek (76. Igor Kotora), Hoferica, Blažič (81. Jurč), J. Chovanec - Jakšič

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Ťažko sa mi hovorí po takomto výkone a góloch, ktoré sme dostali. Vedeli sme, čo bude hrať Ružomberok, súper nás ničím neprekvapil. Ak však hráme proti takému organizovanému mužstvu, presadiť sa do vyložených šanci je veľmi ťažké. Ružomberok vyhral zaslúžene."

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Keď som videl Košice hrať v Nitre, neveril som, že by sme boli schopní uhrať takýto výsledok. Domácich sme nepustili do žiadnej šance a predovšetkým za výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili. Hráči hrali disciplinovane a organizovane nad svoje možnosti. Sú to pre nás veľmi dôležité body a teší ma toto víťazstvo."

• Zdroj: SITA, huste.tv