Demitra: Dúfam, že Zedník sa odvďačí veľkým gólom

Pavol Demitra a Richard ZedníkPavol Demitra a Richard Zedník Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Richard Zedník sa v pondelok opäť zapojil do prípravy reprezentácie na domáce majstrovstvá sveta. Na zraze v Bratislave priznal, že jeho rozhodnutie odísť bolo unáhlené a k návratu ho presvedčili Pavol Demitra a zavážili aj reakcie slovenských fanúšikov.

 

Zedník minulý týždeň opustil reprezentačný kemp v Košiciach a pre médiá vyhlásil, že sa zrieka aj účasti na domácom šampionáte. Skúsený útočník ako dôvod uviedol nespokojnosť so svojím postavením v tíme. Okolo celej záležitosti bolo niekoľko dní tajomné ticho, no cez víkend sa situácia zmenila a hlavný tréner Glen Hanlon i samotný hráč oznámili, že sa v pondelok opäť zapojí do prípravy.

 

"Udialo sa to, že som mal zopár telefonátov a bavili sme sa o tom. Som rád, že som späť. Chcem pomôcť mužstvu, určite je to veľká šanca a chcem byť pri tom. Chcem sa sústrediť na tento turnaj a byť pripravený. Najviac zavážil rozhovor s Paľom Demitrom," povedal Zedník, ktorý v pondelok absolvoval kompletný tréning so spoluhráčmi. "Prijali ma dobre. Myslel som si, že to bude ťažšie, ale bolo to úplne v pohode. S veľa chalanmi sa už dlho poznáme, boli sme v kontakte, takže to bolo v poriadku," pokračoval.

 

Jeho minulotýždňové rozhodnutie vyvolalo veľký rozruch širokej verejnosti a slovenskí fanúšikovia i zástupcovia médií požadovali, aby sa vrátil späť. Zedník priznal, že také reakcie vôbec nečakal a svoj pôvodný zámer zmenil aj vďaka svojim priaznivcom: "Prekvapilo ma to. Nečakal som, že to budem mať až taký ohlas a zavážilo to, že tí ľudia ma podporovali, aby som sa vrátil. Nechcel som ich sklamať a rovnako ani ostatných hráčov. Na tento turnaj som sa tešil a som rád, že som naspäť. Záväzok je taký istý, ako predtým. Vieme, čo chceme dosiahnuť a plne sa sústredíme, aby sme dosiahli čo najviac," dodal.

 

"Povedal som mu, že mužstvo ho potrebuje a bola by škoda, keby sa to takto skončilo. Myslím si, že sem patrí a správa o jeho návrate bola dobrá nielen pre mňa, ale pre celý tím. Dúfam, že sa nám odvďačí a dá nejaký veľký gól," skonštatoval Demitra.

 

Zatiaľ bez brankára Jaroslava Haláka, no už s Petrom Hamerlíkom, Pavlom Demitrom, Milanom Jurčinom, Ladislavom Nagyom a Ľubošom Bartečkom odštartoval v Bratislave záverečný blok prípravy pred MS. Z nominovaných hráčov chýbal na zraze len gólman Halák, ktorý zmeškal lietadlo a prvý tréning stihne zrejme až v stredu.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy