VIDEO Chicago odvrátilo prvý mečbal, Handzuš skóroval

Kevin Bieksa stíhaný Mariánom HossomKevin Bieksa stíhaný Mariánom Hossom Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga Blackhawks odvrátili prvú hrozbu vypadnutia v 1. kole play off NHL. Obhajcovia Stanleyho pohára v noci na stredu rozstrieľali Vancouver na domácom ľade 7:2 a znížili stav série na 1:3.

Ani táto kanonáda však nepriniesla bodovú renesanciu slovenských hokejistov - útočník Marián Hossa zaznamenal jednu asistenciu a Tomáš Kopecký vo štvrtom zápase série nehral.

V Západnej vetve sa hral zápas Los Angeles - San Jose, v ktorom slovenský útočník v drese "kráľov" Michal Handzuš v 19. minúte zvyšoval už na 3:0. LA malo dokonca už štvorgólový náskok, ktorý však trestuhodne premárnilo a "žraloci" zvíťazili 6:5 po predĺžení. Rozhodol gól Devina Setoguchiho v 64. minúte, vďaka ktorému vedie San Jose v sérii 2:1.

Východná konferencia:

Chicago - Vancouver 7:2 (1:1, 4:0, 2:1) - stav série 1:3
Góly: 2. Bickell (Frolík, Bolland), 26. B. Campbell (P. Kane, Crawford), 26. Keith (Frolík, Bolland), 35. Bolland, 39. Frolík (Bolland, Hjalmarsson), 43. Sharp (P. Kane, Toews), 54. Sharp (MARIÁN HOSSA, Campoli) - 5. S. Salo (Edler, Raymond), 57. D. Sedin (Ehrhoff, Kesler). Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: J. Scott na 10+10 min za nešportové správanie, Stalberg na 5 min za bitku - Lapierre, Oreskovich, Torres na 10 min za nešportové správanie, Glass na 10 min za hrubosť, Bieksa na 5 min za bitku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:23, brankári: Crawford - Luongo (45. Schneider). Diváci: 21 757.

Západná konferencia:

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 5:6 po predĺžení (3:0, 2:5, 0:0 - 0:1) - stav série 1:2
Góly: 3. Mitchell (Lewis, Westgarth), 3. Clifford (Richardson, Simmonds), 19. HANDZUŠ (Penner, D. Brown), 21. Richardson, 34. R. Smyth (Stoll, J. Johnson) - 24. Marleau (D. Boyle, J. Thornton), 27. Clowe (Couture, Demers), 34. Couture (I. White, Wallin), 39. Clowe (D. Boyle, Heatley), 40. Pavelski (I. White, Mitchell), 64. Setoguchi (Marleau, Wallin). Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:36, brankári: Quick - Niemi (21. Niittymäki). Diváci: 18 216.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com