Dvadsaťjednotka remizovala s rovesníkmi z Česka

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŠARDICE - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v českých Šardiciach s domácimi rovesníkmi 2:2 (0:1). Pre mladých Slovákov to bolo druhé prestížne meranie síl v krátkom čase, minulý týždeň v utorok podľahli reprezentanti SR „21“ tímu Saudskej Arábie „20“ v meste Al Dammam 0:2.

Zverenci trénera Ivana Galáda sa pripravujú na júnový začiatok kvalifikačných bojov o postup na majstrovstvá Európy 2013.
Slováci prehrávali s domácim tímom od záveru prvého polčasu, v 66. min sa Česi dokonca dostali do dvojgólového vedenia. V 75. min znížil striedajúci Arnold Šimonek a v poslednej minúte duelu napokon vybojoval cennú remízu ďalší hráč z lavičky Juraj Vavrík.

Česko „21“ - Slovensko „21“ 2:2 (1:0)
- hralo sa v Šardiciach /ČR/
Góly SR „21“: 75. Šimonek, 90. Vavrík

Zostava SR „21“: Šulla - Poleť (46. Pauschek), Štetina, Kolčák (46. Pillár), Košút - Žilák, Greguš, F. Kiss (54. Vavrík), Valenta (54. K. Karaš) - Matúš Mikuš (46. Fótyik), Á. Szarka (52. Šimonek)

Norbert Hrnčár (asistent trénera SR „21“): „Myslím si, že sme dosiahli veľmi slušný výsledok s kvalitný protivníkom. Vyrovnali sme až v samom závere zápasu, čím mužstvo ukázalo svoju morálnu silu. Bol to pre nás poučný duel.“