Hantuchová v Madride zdolala Dateovú-Krummovú

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

MADRID - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v stretnutí 1. kola na turnaji WTA Mutua Madrid Open v Madride nad takisto nenasadenou japonskou veteránkou Kimiko Dateovou-Krummovou (40) za 80 minút hladko 6:3, 6:3.

Hantuchová v prvom sete využila jediný brejkbal celej tejto časti a napokon jej to stačilo. Na úvod druhého dejstva si poradila s dvoma hrozbami straty servisu a Japonkin prerazila na 3:2. Brejkovú poistku pridala v siedmom geme. Následne prehrala vlastné podanie bez zisku fiftínu, ale šancu už nepustila: odpovedala rebrejkom na nulu.

V bilancii zo vzájomných duelov s bývalou štvorkou svetového rebríčka na 2:3. Zdolala ju aj vo februári v osemfinále v thajskej Pattayi a napokon sa radovala z titulu. Dateová-Krummová teraz figuruje na 56. priečke v renkingu, Hantuchovej patrí 36. pozícia.

Medzi najlepšími 32 v španielskej metropole si zmeria sily so Samanthou Stosurovou nasadenou ako piatou. Proti Austrálčanke má výrazne negatívne skóre 1:5. Jediný úspech dosiahla už v sezóne 2003.

Hantuchová už má v Madride istotu 80 bodov do hodnotenia a šeku na 15 150 eur.

Daniela Hantuchová (SR) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 6:3, 6:3