Cibulková vyradila na turnaji v Madride Šarapovovú

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

MADRID - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v stretnutí osemfinálového 3. kola na prestížnom turnaji WTA Mutua Madrid Open v Madride nad favorizovanou Mariou Šarapovovou nasadenou ako ôsmou za 107 minút 7:5, 6:4. Trojnásobná grandslamová šampiónka a bývalá líderka svetového rebríčka momentálne figuruje v renkingu na 9. pozícii, Bratislavčanke patrí 28. miesto.

Cibulková na dvorci Manolo Santana Stadium okamžite stratila servis a stalo sa jej to aj v tretej hre, ale v oboch prípadoch hneď odpovedala rebrejkom - 2:2. Za stavu 3:2 nevyužila Cibulková dve šance znova sa presadiť na príjme, podarilo sa jej to až v ôsmej hre - 5:3. Pri servise na set však nezískala ani fiftín a platilo to aj v desiatej hre. Slovenka sa však včas pozviechala, upravila na 6:5 a potom ako returnujúca premenila po 57 minútach druhý setbal.

V druhej časti Cibulková rýchlo unikla na 4:0 a zdanlivo ľahko kráčala v ústrety víťazstvu, ale skúsená a povestne bojovná Šarapovová nezložila zbrane. Aj cez dva brejkbaly súperky v šiestej hre a ďalšie v ôsmom geme dokázala vyrovnať na 4:4. Neodolala však na podaní v desiatom geme. Cibulková zužitkovala mečbal už vo štvrtok o 0.16 h.

"Z mojej strany to bol dobrý výkon, ale nie až taký dobrý, ako som predviedla proti Kuznecovovej. Napríklad mi dnes príliš nešiel servis. V prvých gemoch som trochu pociťovala počiatočnú nervozitu. Keď mi to Szávayová v 2. kole skrečovala bez boja, tri dni som absolútne nemala zápas, len som trénovala. Nebolo teda ľahké dostať sa zase do rytmu. Postupne som však začala hrať dobre a tak rýchlo, ako mám. Bol to zápas plný dlhých a prudkých výmen, obe sme mali čo robiť. Ja som sa veľmi dobre bránila i kontrovala, nebolo ľahké ´zabiť´ mi loptu. Za stavu 4:0 v druhom sete som to trošku zdramatizovala. Popustila som a myslela som si, že Šarapovová mi to dohrá sama. Ona sa však dokáže chytiť na jednej - dvoch loptičkách, aj preto je veľmi ťažkou súperkou. Mám veľkú radosť z toho, že som to napokon zvládla a pomstila som našich hokejových ´chalanov´ za ich stredajšiu prehru s Rusmi," usmiala sa Dominika Cibulková.

Vo štvrťfinále si v piatok zmeria sily s českou ľaváčkou Petrou Kvitovou. Šestnástke tohto podujatia a osemnástke renkingu sa pokúsi revanšovať za prehru 2:6, 3:6 z februárového zápasu v rámci štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie. Celková má proti Kvitovej štatistiku 0:2 bez zisku čo i len setu, ale ešte sa spolu nestretli na antuke, na ktorej je Cibulková semifinalistkou Roland Garros 2009.

"Som vo štvrťfinále, čo je super, ešte som neskončila. Súperke mám čo vracať. Na antuke to bude úplne iný zápas. Peťa tu tiež podáva veľmi dobré výkony, máme sa na čo tešiť. Mojím jediným cieľom je, aby som aspoň zopakovala výkony ako doteraz, ide sa na to!" odhodlane vyhlásila Cibulková a na margo nedávnych problémov so slabinami dodala: "Zdravotne som v pohode. Nechcem to zakríknuť, ale tie slabiny veľmi dobre držia, rehabilitácia bola úspešná."

Cibulková vyrovnala v štatistike zo vzájomných duelov so Šarapovovou na 2:2. Nadviazala na pamätný triumf 6:0, 6:2 zo štvrťfinále spomenutého Roland Garros. V Madride má už istotu 250 bodov do hodnotenia a šeku na 57 500 eur.

Dominika Cibulková (SR) - Maria Šarapovová (Rus.-8) 7:5, 6:4