VIDEO Bayern dal St. Pauli osem gólov, Dortmund prehral

Mario Gomez sa teší z góluMario Gomez sa teší z gólu Zdroj: SITA

BERLÍN - V predposlednom, 33. kole nemeckej futbalovej bundesligy prehral už istý ligový šampión Borussia Dortmund na ihrisku Werderu Brémy 0:2. Domáci si tak definitívne zabezpečili účasť v súťaži aj pre ďalšiu sezónu.

Strelecký koncert sa uskutočnil v Hamburgu, kde Bayern zdecimoval domáce St. Pauli 8:1. Hetrikom sa blysol nemecký reprezentant Mario Gomez, po dvoch góloch vstietili Holanďan Arjen Robben i Francúz Franck Ribery. Hostia si ziskom troch bodov zaistili účasť v Lige majstrov.

Hráči 1. FC Norimberg podľahli doma Hoffenheimu 1:2. V zápase, v ktorom domáci definitívne stratili šancu na zisk miestenky do Európskej ligy, sa predstavili v druhom polčase aj obaja slovenskí legionári Marek Mintál i Róbert Mak.

VfL Wolfsburg bude po prehre doma s 1. FC Kaiserlautern 1:2 ostal namočený v zostupových vodách a o zotrvanie v bundeslige bude bojovať aj v poslednom kole. Útočník hostí Adam Nemec odohral celý druhý polčas. Borussia Mönchengladbach zvíťazila na domácom trávniku nad Freiburgom 2:0 a momentálne sa vymanila z dvojice bojujúcej o záchranu. Na jej miesto klesol Frankurt, ktorý podľahol Kolínu 0:2.

Sezónu ako na hojdačke potvrdili aj hráči Schalke, ktorí podľahli na domácej pôde Mainzu, aj keď vyhrávali 1:0.

FC Schalke 04 - FSV Mainz 05 1:3 (0:0)
Góly: 47. Huntelaar - 52. Schurrle, 82. Holtby, 85. Noveski, 61.000 divákov.

VfB Stuttgart - Hannover 96 2:1 (0:0)
Góly: 58. Hajnal, 61. Okazaki - 66. Stindl, 39.000 divákov.

Bayer Leverkusen - Hamburger SV 1:1 (0:1)
Góly: 54. Kiessling - 4. Westermann, 30.210 divákov (vypredané).

1. FC Norimberg - 1899 Hoffenheim 1:2 (1:1)

Góly: 16. Wollscheid - 40. Firmino, 86. Sigurdsson 48.548 divákov .
/Marek Mintál hral od 64. minúty, Róbert Mak (obaja Norimberg) od 77. minúty/

Eintracht Frankfurt - 1. FC Kolín 0:2 (0:1)
Góly: 24. Chihi, 90. Podolski (11m), 51.500 divákov

Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Góly: 6. Silvestre, 64. Pizarro 40.000 divákov

Borussia Mönchengladbach - SC Freiburg 2:0 (0:0)

Góly: 80. Hanke, 82. Reus, ČK: 88. Toprak (Freiburg) za 2 ŽK, 50 000 divákov.

VfL Wolfsburg - 1. FC Kaiserslautern 1:2 (1:2)
Góly: 6. Mandzukič - 25. Lakič, 44. Amedick, 28.000 divákov.
/Adam Nemec (Kaiserslautern) hral od 46. minúty./

FC St. Pauli - Bayern Mníchov 1:8 (0:2)
Góly: - 78. Eger - 10.,52., 86. Gomez, 32. van Buyten, 54., 84. Robben, 74., 88. Ribery, 24.487 divákov

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com