VIDEO Výhra Interu, Neapol prehral s Lecce

Giampaolo Pazzini oslavuje gólGiampaolo Pazzini oslavuje gól Zdroj: SITA

FLORENCIA - Futbalisti SSC Neapol ani dve kolá pred koncom talianskej Serie A nemajú definitívne zabezpečenú miestenku v budúcom vydaní Ligy majstrov. Tím Mareka Hamšíka totiž v 36. kole prehral v Lecce 1:2.

Lecce v boji o záchranu potrebovalo s Neapolom bodovať a plán im začal vychádzať po góle Corviu z penalty. Neapol síce dokázal zásluhou Mascaru vyrovnať, ale po odchode Hamšíka z ihriska v 85. minúte hostia už o tri minúty inkasovali. Neapol tak potrebuje v zostávajúcich dvoch kolách získať aspoň bod, keď má momentálne šesťbodový náskok pred Udinese, ktoré dvoma gólmi di Nataleho zdolalo doma Lazio Rím 2:1 a je blízko k zisku miestenky do predkola Ligy majstrov.

Po Bari sa druhým vypadavajúcim staia Brescia, ktorá doma prehrala s Cataniou 1:2. Druhú priečku tabuľky si upevnil milánsky Inter, ktorý pred vlastnými divákmi zdolal Fiorentinu 3:1.

US Lecce - SSC Neapol 2:1 (0:0)
Góly: 49. Corvia (z pok. kopu), 88. Chevanton - 67. Mascara, ČK: 54. Corvia - 74. Cavani
Marek Hamšík (Neapol) hral do 85. min

Brescia - Catania 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Diamanti - 27. M. A. Silvestre, 67. Bergessio, ČK: 79. Lanzafame (Brescia)

Cagliari - Cesena 0:2 (0:0)
Góly: 54. Luis Jiménez, 84. Malonga

Inter Miláno - Fiorentina 3:1 (2:0)
Góly: 25. Pazzini, 28. Cambiasso, 77. Coutinho - 74. Gilardino

Udinese - Lazio Rím 2:1 (2:0)
Góly: 35. a 42. Di Natale - 76. L. Kozák, ČK: 67. Angella (Udinese)

Bologna - FC Parma 0:0

FC Janov - Sampdoria Janov 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ Floro Flores, 90.+ Boselli - 66. Pozzi, ČK: 90. Mesto (FC Janov)