Hantuchová prehrala v Ríme osemfinále so Schiavoneovou

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

RÍM - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v stretnutí osemfinálového 3. kola na turnaji WTA Tour Internazionali BNL d´Italia v Ríme s favorizovanou dvojkou tohto podujatia, domácou Francescou Schiavoneovou, za 160 minút tesne 6:3, 2:6, 5:7.

Bývalá päťka svetového rebríčka pritom v súboji s tou terajšou dosiahla v treťom sete sľubný priebežný obrat z 1:3 na 4:3 a viedla aj 5:4, ale v jedenástom geme stratila podanie z náskoku 30:0 a už nedokázala reagovať.

"Začala som naozaj super, všetko mi vychádzalo a predvádzala som presne taký tenis, aký mám na antuke hrať. S tým úvodom som veľmi spokojná. Počínala som si koncentrovane, išla som loptu za loptou. V druhom sete prišlo pár chybičiek a Francesca sa chytila. Samozrejme, pre niečo je v prvej päťke rebríčka. Zatlačila ma, hrala som všetko za základnou čiarou. V treťom sete som sa snažila hrať zase o niečo agresívnejšie a niekedy som možno mohla byť aj trošku trpezlivejšia, ale ťažko povedať, lebo ona by to asi potom využila. Škoda toho záveru, tam som si to za stavu 5:5 pri mojom serve prehrala sama. Je to frustrujúce, pretože sa mi hralo dobre. Neviem, kedy už prelomím takéto tesné prehry," povzdychla si Daniela Hantuchová.

"Som šťastná, bol to boj. Víťazstvá v zápase tohto typu sú vždy veľkou satisfakciou," cituje internetová stránka národnej federácie (FIT) Schiavoneovú, ktorá o radách Tathiany Garbinovej po prvom sete uviedla: "Povedala mi, aby som sa snažila vnútiť súperke môj typický štýl, tlačila ju a viac si vstupovala do dvorca. Všetkých týchto vecí som si síce vedomá aj sama, ale je dôležité mať nablízku niekoho, kto vám ich v zápale boja pripomenie."

Schiavoneová je ešte stále úradujúcou šampiónkou z Roland Garros. Hantuchová (33. v renkingu) napokon nedosiahla revanš za vlaňajšiu miestnu prehru z 1. kola. V bilancii zo vzájomných duelov vedie Talianka 6:2, premiérovo sa stretli už pred desiatimi rokmi v Berlíne. Schiavoneovú vo štvrťfinále vyzve Austrálčanka Samantha Stosurová v repríze finále RG 2010.

Hantuchová si za dvojhru v areáli Foro Italico v talianskej metropole odnáša 125 bodov do počítačového poradia a šek na 20 550 dolárov. Dobrý výsledok na tomto turnaji bol pre ňu dôležitý v rámci ambície zabezpečiť si nasadenie na Roland Garros, ktoré sa pri Buloňskom lesíku začne 22. mája.

Francesca Schiavoneová (Tal.-2) - Daniela Hantuchová (SR) 3:6, 6:2, 7:5