Saláta prekonal Akinfejeva, Rostov prehral s CSKA

Kornel Saláta
Kornel Saláta

MOSKVA - Slovenský reprezentačný obranca Kornel Saláta si otvoril gólový účet v ruskej futbalovej lige. Stopér Rostova na Done v 47. minúte hlavičkou prekonal brankára Akinfejeva a znížil na 1:2, CSKA Moskva si však výhru postrážilo

 

"Kopali sme prvý roh po zmene strán, ja som vyskočil najvyššie zo všetkých a približne z desiatich metrov som hlavičkoval do siete. Gól ma, samozrejme, veľmi potešil, no neznamenal pre nás žiadne body, čo ma mrzí," povedal po stretnutí hráč, ktorý do Rostova prestúpil v zime z bratislavského Slovana.

 

V úvodných deviatich kolách ruskej Premier League nechýbal Saláta v zostave ani minútu. "Ako jediný z celého kádra som zatiaľ odohral kompletne všetky stretnutia. Dôvera ma veľmi teší, hoci teraz budem musieť o svoje miesto bojovať, keďže sa udiala zmena na trénerskom poste," oznámil Kornel Saláta. Doterajšieho lodivoda Olega Protasova, ktorý získal s mužstvom osem bodov za 2 víťazstvá a dve remízy, strieda Čiernohorec Miodrag Božovič.

 

"Dôvodom sú nielen výsledky v lige, ale tiež prehra v semifinále pohára. Po tomto nezdare tréner Protasov vyhlásil, že končí." Slovenský obranca však napriek zmene na pozícii šéfa realizačného tímu nechce prísť o svoje vydobyté miesto. "Verím, že dostanem dôveru v zostave a potom budem chcieť novému trénerovi dokázať, že na to mám. Ak nie, budem poctivo makať na tréningoch a čakať na svoju šancu," netají odhodlanie bývalý slovenský reprezentant.

 

Ppo štyroch mesiacoch si už zvykol na pôsobenie v zahraničí, v Rostove sa udomácnil. "Chalani v mužstve sú v pohode, cítim sa tu skutočne veľmi dobre. Jazyková bariéra mi už nerobí problémy, rozumiem všetko, aj keď s rozprávaním je to horšie. Ale zlepšujem sa. Mesto je veľmi pekné, je tu teplo, aj dievčatá sa mi páčia. Ktovie, možno si tu nájdem aj nevestu a zostanem tu žiť," dodal s úsmevom Kornel Saláta.

 

V šlágri nedeľňajšieho 9. kola remizoval Zenit Petrohrad s Rubinom Kazaň 2:2, za majstrovský "Piter" hral na ľavom kraji obrany Tomáš Hubočan.
 

 

Amkar Perm - Dinamo Moskva 0:0
Zenit Petrohrad - Rubin Kazaň 2:2
/T. Hubočan (Zenit) odohral celý zápas/
Samara - Spartak Moskva 0:1
CSKA Moskva - FK Rostov 2:1
/K. Saláta (Rostov) odohral celý zápas a strelil gól/


Zdroj:
TASR
Foto:
internet

DISKUSIA