Wisla Krakov majstrom Poľska, raduje sa aj Čikoš

Erik Čikoš
Erik Čikoš

KRAKOV - Poľský futbalový klub Wisla Krakov zvíťazil v nedeľňajšom mestskom derby nad Cracoviou 1:0 a v predstihu si zabezpečil trinásty ligový titul v histórii, z majstrovského primátu sa teší aj slovenský obranca Erik Čikoš (22). Wisla má tri kolá pred koncom sezóny na čele tabuľky nedostihnuteľný 10-bodový náskok pred Slaskom Vroclav.


"Do Krakova za mnou pricestovala aj moja rodina, spolu oslávime tento úspech," povedal futbalista pre klubový web a pokračoval: "Na začiatku sezóny sme nehrali dobre, pohybovali sme sa v strede tabuľky a vôbec sme neuvažovali o titule a teraz máme už tri kolá pred koncom majstrovskú definitívu. Prvýkrát v kariére sa mi stalo, že po zlom začiatku nasledoval dobrý koniec."

 

Hráči Wisly chceli spečatiť celkové víťazstvo čo najskôr a podarilo sa im to hneď pri prvej príležitosti, autorom mimoriadne dôležitého gólu sa stal už v 17. min Meliksson. Ako však priznal aj Čikoš, domáci tŕpli až do samého záveru v obave či sa súperovi nepodarí vyrovnať.

 

"Mysleli sme na to, že môžeme získať titul už v nedeľu, s radosťou sme však vyčkávali až do poslednej minúty a napätie z nás opadlo so záverečným hvizdom rozhodcu. V šatni vládla veľmi dobrá nálada, tie skutočné oslavy však očakávam až na samom konci sezóny," neskrýval svoje nadšenie bývalý reprezentant do 21 rokov.


Zdroj:
SITA
Foto:
wisla.krakow.pl

DISKUSIA