Genk po dramatickom závere tretíkrát majstrom Belgicka

Hráči Genku oslavujú titulHráči Genku oslavujú titul Zdroj: internet

BRUSEL - Futbalisti Racingu Genk sa tretíkrát v histórii tešia zo zisku belgického majstrovského titulu. Genku na ligový primát stačil napokon aj nerozhodný výsledok v utorňajšom záverečnom tohtosezónnom súboji so Standardom Liége (1:1). Racing sa predtým z celkového víťazstva v domácej súťaži radoval v sezónach 1998/1999 a 2001/2002.

Hráči Genku už pred stretnutím vedeli, že na titul im stačí aj remíza, keďže pred posledným kolom mali v tabuľke rovnaký počet bodov ako Standard. Tomu nepomohol k majstrovskej korune ani skvelý finiš v play-off, keď z desiatich duelov osem vyhral a vo dvoch remizoval. Po základnej časti sa mužstvám v Belgicku body delili na polovicu a keďže Genk ich mal nepárny počet, museli sa zaokrúhliť smerom nadol. Tento krok Racing znevýhodnil oproti Liége, ktorý mal párny počet bodov, v závere sezóny tak platilo, že pri rovnosti bodov budú titul oslavovať hráči Genku.

"Tento titul sme absolútne neočakávali," povedal po zápase tréner Franky Vercauteren a dodal: "Gól hostí v nadstavenom čase prvého polčasu nás skutočne zaskočil. Cez prestávku som chlapcom zdôrazňoval, že keď vyrovnáme, bude nám to stačiť. Som rád, že mi vyšiel ťah s Kennedym, ktorý strelil už po dvoch minútach pobytu na ihrisku najdôležitejší gól sezóny."

Standard môže odčiniť sklamanie z neúspešného boja o titul už v sobotu, keď nastúpi vo finále národného pohára proti Westerlo.