Devätnástka začala kvalifikáciu prehrou s Gréckom

SENEC - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov prehrala v piatok v úvodnom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2011 v seneckom NTC s rovesníkmi z Grécka 1:2. Zverenci trénera Pavla Peráčka nastúpia v druhom súboji 3. skupiny v nedeľu proti Bielorusom tiež v Senci o 11.00 hod. V skupine ešte hrajú aj úradujúci majstri Európy tejto vekovej kategórie z Francúzska.

O postup na júlový finálový turnaj v Rumunsku bojuje 28 tímov v tzv. Elite Round v siedmich štvorčlenných skupinách. K domácemu organizátorovi postúpia len ich víťazi, ako prví si postup zo 6. skupiny zaistili Srbi. Slováci si prehrou s Grékmi veľmi znížili šance na postup.

Slovensko 19 - Grécko 19 1:2 (1:2)
Góly: 18. Lásik - 5. Katidis, 36. Bartek (vlastný), ŽK: Kotsaridis, Stamogiannos, Kapino (všetci Grécko), rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Slovensko: Le Giang - Jacko, Janec (46. Vrablec), Grman, Bartek - Lásik, Škvarka, Hladík, Špilár - Dolný, Schranz (63. Ujlaky)

Slováci dostali už v 2. minúte šancu kopať pokutový kop, Dolný ju ale nevyužil. Peráčkovci pykali za to už v 5. minúte, keď skóre otvoril Katidis. Mladí Slováci vyrovnali vďaka stredopoliarovi talianskej Brescie Lásikovi v 18. minúte, ale v 36. minúte si dal vlastný gól obranca Bartek. V druhom polčase sa napriek veľkej snahe Slovákov už skóre nezmenilo.

Pavol Peráček (tréner Slovenska): "Priebeh zápasu výrazne ovplyvnila naša nepremenená jedenástka v úvode stretnutia, ktorú Dolný kopol veľmi zle, prakticky najhoršie, ako mohol. Potom sa prejavila slabá psychika našich hráčov. Gréci neboli v podstate lepší v žiadnej hernej činnosti, jedine v tom, že dali dva góly, zatiaľ čo my len jeden."

Francúzsko „19“ - Bielorusko „19“ 2:0 (2:0)
Góly: 25. Derouard, 35. Taider

Tabuľka 3. skupiny:
1. Francúzsko 1 1 0 0 2:0 3
2. Grécko 1 1 0 0 2:1 3
3. Slovensko 1 0 0 1 1:2 0
4. Bielorusko 1 0 0 1 0:2 0

Zostávajúci program turnaja 3. skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2011 hráčov do 19 rokov: