Hantuchová: Mrzí ma nevyužitá šanca

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú mrzí, že ani pri jubilejnom desiatom štarte na grandslamovom Roland Garros nepostúpila do vytúženého singlového štvrťfinále. S tohtoročným vystúpením na parížskej antuke však vyslovila spokojnosť.

Zverenka trénera Mateja Liptáka nestratila v prvých troch zápasoch ani set a v 3. kole deklasovala svetovú jednotku Dánku Caroline Wozniacku. Ruska Svetlana Kuznecovová však bola v osemfinále nad jej sily. Hantuchová síce získala úvodné dejstvo po tom, ako v tajbrejku odvrátila dva setbaly, v ďalšom priebehu zápasu však mala navrch víťazka Roland Garros z roku 2009.

"Začala som dobre a namiesto 2:2 mohlo byť pokojne 4:0 pre mňa. Postupne mi však začal odchádzať bekhend, o ktorý som sa opierala v zápase s Wozniackou, čo bolo dosť frustrujúce. Myslela som si, že ju dokážem viac zraňovať údermi po čiarach. Nepodala som taký kvalitný výkon ako proti Caroline, to bol iný level. Pravdou však je, že Svetlana mi ani zďaleka nedovolila hrať to, čo Caroline. Ukázala sa ako dobra taktička, zrejme si pozrela môj piatkový zápas. Chlieb sa lámal za stavu 3:3 v druhom sete. Škoda, že som ju vtedy nebrejkla a hneď vzápätí som si prehrala podanie. Bojovala som až do konca, no Svetlana bola lepšia a zaslúžene zvíťazila," povedala Hantuchová prostredníctvom konferenčného hovoru so slovenskými novinármi.

Bývalá svetová päťka dúfala, že dokáže Kuznecovovú pretlačiť v dlhých výmenách, v nich však mala navrch Ruska. "Nečakala som, že Svetlana podá taký kvalitný výkon, lebo v tomto roku nehrala v oslnivej forme. Dobre sa hýbala, menila rytmus a často mixovala údery. Hrala solídne a veľmi silovo, nerobila veľa nevynútených chýb. Čakala som, že s pribúdajúcimi minútami začne odchádzať kondične, opak bol však pravdou. Výmeny boli fyzicky veľmi namáhavé a v závere sme toho už obe mali plné zuby. Ku koncu už toho moc na kurte vidieť nebolo, no rozhodca hovoril, že môžeme hrať ešte 40 minút. Neviem, ako by to vyzeralo, keby sme hrali ešte po pol desiatej. Škoda, že náš zápas presunuli z dvorca Suzanne Lenglenovej na kurt číslo 1. Bolo to tam dosť o ničom, osemfinálový duel by si určite zaslúžil, aby sa hral na väčšom kurte. Podmienky však boli pre obe rovnaké."

Hantuchovej sa po vypadnutí troch najvyššie nasadených hráčok Wozniackej, Kim Clijstersovej a Very Zvonariovovej otvárala šanca dostať sa v Paríži ďaleko. V prípade postupu do štvrťfinále by ju čakala domáca Francúzka Marion Bartoliová, s ktorou má priaznivú bilanciu 4:1.

"Mrzí ma, že som nevyužila veľkú šancu na postup do štvrťfinále. Po vypadnutí najväčších favoritiek bol ženský pavúk otvorený a po kvalitných výkonoch v úvodných troch kolách som mala právo pomýšľať ísť ďalej. Na tréningu i v zápasoch som sa cítila super, žiaľ, osemfinále mi nevyšlo podľa predstáv. Z Paríža však odchádzam s pozitívnymi dojmami. Dokázala som, že keď hrám svoj najlepší tenis, dokážem zdolať kohokoľvek na druhej strane dvorca.. Víťazstvo nad svetovou jednotkou určite patrí k najcennejších v mojej kariére," zakončila Hantuchová, ktorá sa už teší na trávnatú časť sezóny a prestížny Wimbledon.