Berglund predĺžil zmluvu so St. Louis o dva roky
Patrik Berglund a Henrik Zetterberg Zdroj: SITA ST. LOUIS - Švédsky hokejový útočník Patrick Berglund (22) zostane v St. Louis Blues aj najbližšie dve sezóny. Útočník, ktorý by sa od 1. júla stal obmedzeným voľným hráčom, zarobí v najbližších dvoch rokoch spolu 4,5 milióna dolárov.
Centra pochádzajúceho z mesta Västeras draftovali "bluesmani" v roku 2006 v 1. kole z 25. miesta. V ich drese odohral uplynulé tri sezóny, v poslednej nazbieral v 81 zápasoch 52 bodov (22+30), čo sú jeho osobné maximá vo všetkých ukazovateľoch.
Berglund sa výrazne ukázal aj počas svetového šampionátu na Slovensku, kde so švédskym tímom získal striebro, dostal sa do All-star tímu a s 10 bodmi (8+2) z 9 zápasov bol druhým najproduktívnejším hráčom turnaja.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































