Tottenham zvýšil brankársku konkurenciu Friedelom

Brad Friedel
Brad Friedel

LONDÝN - Bývalý americký reprezentant Brad Friedel (40) mení dres v rámci anglickej Premier League. Z Aston Villy, kde pôsobil od roku 2008, prestupuje do Tottenhamu. V londýnskom tíme bude súperiť o post jednotky s Brazílčanom Heurelhom Gomesom. Ku "kohútom" prichádza ako voľný hráč, zmluva sa mu skončí v závere júna.

 

"Brad je špičkový brankár s vysokou kvalitou a bohatými skúsenosťami. Mať v tíme trojicu takých dobrých gólmanov, ako sú Gomes, Carlo Cudicini a teraz Brad, to je pred množstvom zápasov vo viacerých súťažiach budúcej sezóny potešiteľný stav," uviedol tréner Hotspur Harry Redknapp. "Kohúti" skončili v tabuľke Premier League 2010/11 na piatom mieste a kvalifikovali sa do Európskej ligy UEFA.

 

Odchod Friedela potvrdil aj birminghamský klub. "Rád by som sa Bradovi poďakoval za úžasný prínos, ktorý pre Aston Villu v uplynulých troch rokoch znamenal," rozlúčil sa za Aston Villu výkonný riaditeľ Paul Faulkner.

 

Vo svojej bohatej kariére prešiel viacerými klubmi od Bröndby cez Galatasaray či Columbus Crew v MLS. Od roku 1997 predvádzal svoje umenie výlučne v Anglicku, kde postupne vystriedal Liverpool, Blackburn Rovers a Aston Villu. Za USA odohral 82 zápasov, túto kapitolu svojej kariéry uzavrel v roku 2005.

 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA