VIDEO Angličania zaváhali, tesný triumf Portugalska

Joe HartJoe Hart Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2012 do Poľska a na Ukrajinu pokračovala v sobotu ďalšími deviatimi zápasmi. Okrem troch duelov v rámci "slovenskej" B-skupiny zaujalo predovšetkým zaváhanie Anglicka.

Hrdý Albión nezvládol domáci duel so Švajčiarskom vo Wembley k úplnej spokojnosti a do tabuľky si pripísal iba bod za remízu. Angličania pritom v 35. minúte prehrávali už 0:2.

O dôležitý triumf pre Portugalskom v domácom súboji s Nórskom sa v 53. minúte postaral jediným gólom duelu Helder Postiga.

F-skupina

Grécko - Malta 3:1 (2:0)
Góly: 8. a 64. Fetfatzidis, 26. Papadopoulos - 54. Mifsud, rozhodoval: Gil (Portug.)

Lotyšsko - Izrael 1:2 (0:2)
Góly: 62. Cauna (z pok. kopu) - 19. Benayoun, 43. Ben Haim (z pok. kopu), rozhodoval: Kelly (Ír.)

Čierna Hora - Bulharsko 1:1 (0:0)
Góly: 53. Djalovič - 66. Popov, rozhodoval: Yefet (Izr.)

Anglicko - Švajčiarsko 2:2 (1:2)
Góly: 37. Lampard (z pok. kopu), 51. Ashley Young - 32. a 35. Barnetta, rozhodoval: Skomina (Slovin.)