VIDEO Triumf Írska v Macedónsku, dvojgólový Keane

Robbie KeaneRobbie Keane Zdroj: SITA

SKOPJE - Futbalisti Írska zvíťazili v sobotňajšom kvalifikačnom zápase B-skupiny EURO 2012 v Skopje nad domácim Macedónskom 2:0. Oba írske góly strelil ešte v prvom polčase útočník Robbie Keane. Zverenci talianskeho trénera Giovanniho Trapattoniho majú po šiestich zápasoch rovnako ako Slovensko a Rusko na konte 13 bodov.

Hostia sa ujali vedenia už v 8. minúte, keď sa strelecky presadil Robbie Keane. S chuťou hrajúci útočník anglického Tottenhamu Hotspur pridal druhý gól v 37. minúte, čo domácich naštartovalo k väčšej aktivite. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu mohol znížiť Tričkovski, no nariadený pokutový kop nepremenil. Po zmene strán si Íri strážili vedenie a Macedónsko až do konca zápasu nenašlo recept na brankára Shaya Givena.

Macedónsko - Írsko 0:2 (0:2)
Góly: 8. a 37. Keane, ŽK: Cox (Ír.), rozhodoval: Meyer (Nem.)

Macedónsko: Bogatinov - Šikov, Noveski, Grnčarov, Popov - Demiri (72. Savič), Sumulikoski - Naumoski (10. Hasani), Despotovski (57. Gjurovski), Tričkovski - Pandev

Írsko: Given - Kelly, O'Shea, O'Dea, Kilbane - McGeady, Andrews, Whelan, Hunt - Keane, Cox (65. Logan)

• Zdroj: TASR, rutube.ru