VIDEO Majstri sveta potvrdili silu aj proti Venezuele

Španieli sa radujú z úvodného góluŠpanieli sa radujú z úvodného gólu Zdroj: SITA

PUERTO LA CRUZ - Futbaloví majstri sveta a Európy Španieli zakončili sezónu víťazstvom 3:0 v prípravnom zápase s Venezuelou. Za jasnou výhrou nasmeroval hostí už v piatej minúte David Villa, ktorý dal v 75. reprezentačnom zápase 47. gól, ktorým si upevnil pozíciu najlepšieho strelca v histórii španielskeho tímu.

Barcelonský útočník prekonal brankára Veguma strelou z priameho kopu z 35 metrov. Prakticky identický gól z rovnakej situácie dal na konci prvého polčasu Xabi Alonso, ktorý zvýšil už na 3:0. Medzitým sa presadil tečovanú strelou Pedro.

Španielsky kouč Vicente del Bosque zaznamenal na reprezentačnej lavičke v 44. zápase už 39. víťazstvo, čím prekonal o jednu výhru rekordnú bilanciu svojho predchodcu Luisa Aragonésa. Po zápase vyhlásil, že je spokojný s formou tímu pred jesenným pokračovaním kvalifikácie majstrovstiev Európy.

"Bolo dôležité zakončiť tento vydarený rok dobrým výkonom," povedal Del Bosque. "Hlavné je, že odchádzame z Ameriky s dvoma víťazstvami, bez obáv a zranení," dodal kouč, ktorého zverenci v sobotu zdolali USA 4:0.

"Bol to náročný zápas kvôli horúčave a stavu ihriska," vyhlásil jeden z gólových strelcov Pedro. "Teraz sa tešíme na oddych, konečne môžeme dobiť baterky," uviedol útočník Barcelony.

Venezuela - Španielsko 0:3 (0:3)
Góly: 5. Villa, 20. Pedro, 45. Xabi Alonso

Paraguaj - Bolívia 0:0

Ekvádor - Grécko 1:1 (0:1)

Góly: 59. Erazo - 15. Tziolis

Brazília - Rumunsko 1:0 (1:0)
Gól: 22. Fred

• Zdroj: ČTK, youtube