Kučová mala Vinciovú na lopate, napokon prehrala

Zuzana KučováZuzana Kučová Zdroj: TASR

BUDAPEŠŤ - Slovenská tenistka Zuzana Kučová nevyužila šancu postúpiť do svojho prvého semifinále na hlavnej profesionálnej úrovni. V piatkovom stretnutí štvrťfinále na turnaji WTA Poli-Farbe Budapest Grand Prix v Budapešti viedla nad turnajovou jednotkou Robertou Vinciovou z Talianska už 6:4, 5:2 a 40:15 na príjme, ani dva mečbaly však nedokázala využiť na historický postup.

V tretej časti síce Kučová viedla brejkom 1:0, ale vzápätí stratila vlastné podanie a napokon celý set prehrala 3:6 a duel 1:2. Celý zápas trval 137 minút.

Aj účasť v štvrťfinále je pre Zuzanu Kučovú kariérnym maximom na hlavnej profesionálnej úrovni, v Budapešti získala 70 bodov do počítačového poradia a šek na 5340 dolárov.

"Dnes som bola tak blízko a predsa ďaleko od víťazstva. Nevyužila som dva mečbaly a súperky takého rangu to stavia na nohy, mňa to naopak položilo. Aj keď som sa ďalej snažila bojovať, Vinciová bola v treťom sete lepšia. Teraz si dávam pauzu a najbližšie idem až do Ameriky, do New Havenu a na US Open," povedala Zuzana Kučová.

Roberta Vinciová (Tal.-1) - Zuzana Kučová (SR) 4:6, 7:6 (3), 6:3