VIDEO Japonky senzačne vyradili Nemky z MS

Marujamová strieľa rozhodujúci gólMarujamová strieľa rozhodujúci gól Zdroj: SITA

LEVERKUSEN - Futbalistky Francúzska sa stali prvými semifinalistkami majstrovstiev sveta v Nemecku, keď v sobotňajšom štvrťfinále zdolali Anglicko po remíze 1:1 v riadnom hracom čase i po predĺžení až v rozstrele zo značky 11 m 4:3.

Angličanky mali postup na dosah, po góle Scottovej viedli v 59. min 1:0. Bussagliová však v 88. min vyrovnala a vynútila si predĺženie, v ktorom sa nerozhodlo. Francúzky nastúpia v semifinále v stredu 13. júla vo Frankfurte proti lepšiemu z dvojice Švédsko - Austrália.

Futbalistky Japonska senzačne postúpili do semifinále, keď v sobotňajšom štvrťfinále vo Wolfsburgu zdolali domáce reprezentantky 1:0 po predĺžení. O japonskom víťazstve rozhodla v 108. min Marujamová. Nemky v domácom prostredí nezískajú tretie zlato na majstrovstvách sveta za sebou. Proti Japonsku síce dominovali, ale svoje šance nedokázali využiť.

"Toto sme si vôbec nepripúšťali. Nášmu výkonu chýbalo niečo navyše a ešte viac snahy. Nedali sme gól a v šanciach sme neboli dostatočne precízne. Vedeli sme o skvelých protiútokoch Japonska a jeden im vyšiel. Sme veľmi nešťastné a hneváme sa na seba," povedala nemecká trénerka Silvia Neidová.

Japonky boli po víťazstve nadšené. "Výhra nad Nemeckom nás ešte viac namotivuje do ďalšieho stretnutia. Som na svoj tím veľmi hrdá," povedala trénerka Japonska Norio Sasaki.

"Som nesmierne šťastná, dreli sme až do konca a zvládli sme to. Rozhodujúci gól nepadol iba mojou zásluhou. Bol výsledkom práce celého tímu," doplnila Marujamová. Nemecko prehralo na MS prvýkrát od štvrťfinálového neúspechu s USA v roku 1999. Vyradenie zrejme urobí bodku za kariérou najlepšej nemeckej hráčky na turnaji a historicky najlepšej strelkyne tímu Birgit Prinzovej na záverečných turnajoch majstrovstiev sveta.

Ázijský tím vyťažil z minima maximum a nečakane bude hrať prvýkrát v histórii medzi poslednými štyrmi. V semifinále sa stretnú s lepším zo súboja Brazília - USA.

Francúzsko - Anglicko 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), 4:3 v rozstrele zo značky 11 m
Góly: 88. Bussagliová - 59. Scottová, rozhodovala: Palmqvistová

Nemecko - Japonsko 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0)
Gól: 108. Marujamová

• Zdroj: SITA, goalsarena.com, youtube