VIDEO Liverpool, Arsenal aj ManUtd s výhrami na turné

David N´Gog zaznamenal jeden gólDavid N´Gog zaznamenal jeden gól Zdroj: internet

BOSTON - Futbalisti Manchestru United vo veľkom štýle zvládli svoje úvodné vystúpenie na exhibičnom predsezónnom turné v USA, keď v Bostone zdolali tím MLS England Revolution 4:1.

O výsledku duelu, v ktorom si odkrútila svoju premiéru v drese úradujúceho anglického šampióna nová akvizícia Ashley Young, rozhodla jedenásťminútovka druhého polčasu, v ktorej United strelili tri góly. Postarali sa o ne postupne Michael Owen a dvakrát Federico Macheda, štvrtý presný zásah pridal Park Ji-Sung. Za hostiteľov znižoval na 1:2 tečom priameho kopu Kenny Mansally. Stretnutie na Gillette Stadium sledovalo 51 523 divákov. Najbližšie sa Manchester predstaví 20. júla proti Seattle Sounders.

New England Revolution - Manchester United 1:4 (0:0)
Góly: 55. Mansally - 50. Owen, 53. a 61. Macheda, 80. Park

Do novej sezóny vstúpil víťazne aj Arsenal. Proti výberu Malajzie potvrdil pozíciu favorita a pred 70 000 divákmi zvíťazil suverénne 4:0.  "Kanonieri" sa dostali do vedenia gólom Ramseyho z penalty v piatej minúte, druhý góly pridal Theo Walcott. Tretí presný zásah zaznamenal Carlos Vela a v nadstavenom čase skóroval po centri Aršavina netradične hlavou Rosický. .Arsenal sa vo štvrtok presunie do Číny, počas prípravy sa tím Arséna Wengera predstaví ešte v Nemecku a Portugalsku.

Výber Malajzie - Arsenal 0:4 (0:2)
Góly: 6. Ramsey (z pok. kopu), 37. Walcott, 59. Vela, 90. Rosický

Rovnako úspešný bol v prvom zápase sezóny aj tretí anglický veľkoklub, FC Liverpool si poradil s druholigovým čínskym tímom Guangdong 4:3. V obosjtranne útočnom súboji sa  "The Reds" dostali už do trojgólového vedenia, ale súper v nadstavenom čase dvoma rýchlimi zásahmi upravil konečnú podobnu výsledku. Martin Škrtel kvôli zraneniu na ázijskom turné chýba.

Guangdong Sunray Cave (Čína) - FC Liverpool 3:4 (1:2)
Góly. 45. Ricardo, 90. Lu Lin, 90.+ Jin Hong-bo - 19. Poulsen, 21. N´Gog, 72. Coady, 85. Carroll

szólj hozzá: Guangdong 3-4 Liverpool

• Zdroj: športky, ts, ČTK, SITA, youtube