Chelsea má nového brankára: Bude nástupcom Čecha

Thibaut CourtoisThibaut Courtois Zdroj: internet

GENK - Belgický futbalový majster Racing Genk oznámil v sobotu prestup brankára Thibauta Courtoisa (19) do FC Chelsea, zmluva znie na 5 rokov.

 

"Dostali sme viac než štedrú ponuku za nášho brankára. Nemohli sme ju neprijať, no mám z tohto transferu zmiešané pocity. Chceli sme si Thibauta udržať o niečo dlhšie," nechal sa počuť tréner Genku Dirk Degraen.

 

Podľa belgických médií zaplatila Chelsea 9 miliónov eur za novú posilu, ktorú prirovnávajú k Holanďanovi Edwinovi van der Sarovi.

 

"Chelsea ma vidí ako nástupcu jej súčasnej jednotky Petra Čecha. Nestane sa to o rok alebo o dva, ale možno o tri alebo o štyri roky. Vďaka tomu mám dosť času na svoj rozvoj a zlepšovanie sa," komentoval prestup talentovaný Courtois.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: internet
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy