VIDEO Suárez a Forlán rozhodli o 15. titule Uruguaja

Uruguajská radosť z 15. titulu na Copa AméricaUruguajská radosť z 15. titulu na Copa América Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Juhoamerický šampionát vo futbale sa skončil triumfom reprezentácie Uruguaja, ktorá v nedeľňajšom finále Copa América 2011 v Buenos Aires zdolala Paraguaj 3:0. Uruguajčania získali už svoje 15. prvenstvo na tomto podujatí, vďaka čomu sú už najúspešnejšou krajinou pred Argentínou, ktorá má na konte o jeden titul menej.

Víťazstvo štvrtého tímu z minuloročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike zariadili jeho dve najväčšie ofenzívne esá. V 12. min otvoril skóre kanonier FC Liverpool Luis Suárez, krátko pred prestávkou pridal gólovú poistku Diego Forlán, ktorý v 42. min prestrelil paraguajského brankára Justa Villara. Skóre finále uzavrel v záverečnej minúte opäť útočník madridského Atlética Diego Forlán.

"Hrali sme tímovo. Myslím, že ak je tím takto jednotný, všetci držia spolu a snažia sa ísť za rovnakým cieľom, potom môžete dosiahnuť úspech," povedal Suárez, ktorý síce so štyrmi gólmi o jeden gól zaostal za najlepším strelcom turnaja Peruáncom Paolom Guerrerom, ale po skončení finále bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. "Bolo dôležité, že sme dobre začali. Potom, čo sme dali v prvej polovici dva góly, bolo pre Paraguaj veľmi zložité dostať sa späť do zápasu," podotkol Suárez.

Uruguaj - Paraguaj 3:0 (2:0)
Góly: 12. L. Suárez, 42. a 90. D. Forlán

• Zdroj: SITA, ČTK, youtube