Henry si nemohol obliecť dres Arsenalu: Hlúpe pravidlá

Thierry HenryThierry Henry Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalový útočník Thierry Henry si už zrejme neoblečie dres anglického FC Arsenal, v nedeľu mu štart v drese tohto tímu nepovolil rozhodca duelu Londýnčanov s Francúzovým aktuálnym zamestnávateľom New York Red Bulls.

Henry sa dohodol s koučom "kanonierov" Arsénom Wengerom na tom, že na záverečných päť minút spomenutého merania síl si vymení dres, arbiter Kevien Friend však tento plán zmaril s poukázaním na pravidlá FIFA. Reglement totiž nepovoľuje štart jedného hráča v oboch tímoch hrajúcich vzájomný zápas, toto platí vraj aj pre prípravné merania síl.

"Chcel som si obliecť dres Arsenalu a som presvedčený, že fanúšikom by sa to páčilo, no cez polčasovú prestávku nám rozhodca povedal, že to nebude možné. Hlúpe pravidlá," povzdychol si Henry v rozhovore pre The Sun. Rozsah hráčovej frustrácie naznačil aj Wenger: "Thierry zúfalo túžil využiť túto príležitosť."

Duel v rámci prípravného turnaja Emirates Cup sa pred 60-tisícovou kulisou skončil remízou 1:1.