VIDEO Koniec Rangers v LM, Plzeň vyradila Trondheim

Jiloan Hamad a Steven Davis z Glasgow RangersJiloan Hamad a Steven Davis z Glasgow Rangers Zdroj: SITA

MALMO - Pravidelní účastníci skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov Dinamo Kyjev a Glasgow Rangers ukončili svoju tohtosezónne účinkovanie v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži v 3. predkole. Futbalisti škótskeho klubu stroskotali už na prvej prekážke. Po minulotýždňovej prehre 0:1 v odvetnom dueli iba remizovali na trávniku Malmö FF 1:1 a do play-off postúpil ich švédsky súper.

Rangers v 24. minúte zásluhou Jelaviča vyrovnali celkový súčet dvojzápasu na 1:1 a hrali pritom oslabení o jedného muža, lebo červenú uvidel Whittaker. V 66. minúte sa musel z ihriska porúčať aj Bougherra a hoci Ricardinho sa po druhej žltej postaral o zníženie početnej výhody domácich, po presnej strele Hamada v 80. minúte sa tešili z postupového gólu.

"Samozrejme, že sme smutní, pretože v Lige majstrov už nepokračujeme, no ak sa pozriem na to v akých podmienkach sme hrali, je výsledok potešujúci. Od svojich zverencov som nemohol žiadať oveľa viac než predviedli, doplatili sme na dve vylúčenia. Mám zmiešané pocity, na jednej strane som na chlapcov hrdý, na druhej ma mrzí celkový výsledok dvojzápasu," nechal sa počuť kouč aktuálneho majstra škótskej Premier League Ally McCoist.

Bohatý na zvraty bol a duel Viktorie Plzeň s Rosenborgom Trondheim. Český šampión vstupoval do odvety s víťazstvom na pôde súpera 1:0, v závere prvého polčasu však o túto výhodu prišiel. Po hodine hry už síce bolo 2:1, keď k obratu zavelil slovenský útočník Marek Bakoš, no v 77. min Nóri zdramatizovali gólom Pricu. O necelých 60 sekúnd definitívne rozhodol o progrese Viktorie Petržela. Marián Čišovský hral v drese Plzne do 32. min, keď odstúpil pre zranenie triesla, Bakoša vystriedal v 82. min Michal Ďuriš a Miloš Brezinský figuroval iba na lavičke pre náhradníkov.

"Po zmene strán nám už vychádzali akcie, bola to zase tá stará dobra Plzeň. Po obrátke prišli krásne centre a góly," uviedol Bakoš. "Aby som povedal pravdu, tak som trénera za celé svoje pôsobenie v Plzni nepočul tak kričať. Bolo to oprávnené, mali sme strach hrať svoju hru a báli sme sa lopty. Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý," povedal strelec víťazného gólu Milan Petržela. "Tréner na nás kričal tak, až mu občas dochádzal dych, ale bolo to zaslúžené. Bolo nutné nás, keď už nie vyfackať, tak aspoň poriadne prebrať," doplnil kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Na play-off sa môže tešiť aj Jakub Sylvestr, ktorého Dinamo Záhreb uspelo v dvojzápase s HJK Helsinki. Slovák sedel pri stredajšom domácom víťazstve 1:0 iba na lavičke pre náhradníkov.

FC Vaslui hral doma s FC Twente bez gólov a keďže v Holandsku prehral 0:2, postupuje šampión Eredivisie 2009/2010 v kádri aj so slovenským útočníkom Andrejom Rendlom. Kým však mladík čakal na svoju šancu medzi striedajúcimi hráčmi, Pavol Farkaš odohral celý duel

Play-off sa bude žrebovať v nyonskom sídle UEFA v piatok 5. augusta (12.00 h). Zdolaní v oboch vetvách 3. predkola postúpia do play-off Európskej ligy.

Rubin Kazaň (Rus.) - Dinamo Kyjev (Ukr.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 2:0, do play-off postúpil Rubin Kazaň
Góly: 19. Ďaďun, 88. Medvedev - 90.+ Gusev, rozhodoval: Braamhaar (Hol.)

Malmö FF (Švéd.) - Glasgow Rangers (Škót.) 1:1 (0:1) - prvý zápas 1:0, do play-off postúpilo Malmö
Góly: 80. Hamad - 24. Jelovič, ČK: 73. Ricardihno - 19. Whittaker, 66. Bougherra, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)

FC Vaslui (Rum.) - FC Twente (Hol.) 0:0 - prvý zápas 0:2, do play-off postúpil FC Twente
Rozhodoval: Fautrel (Fr.)
Pavol Farkaš (Vaslui) odohral celý zápas, Andrej Rendla (Twente) bol len na lavičke náhradníkov.

Viktoria Plzeň (ČR) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 3:2 (0:1) - prvý zápas 1:0, do play-off postúpila Plzeň
Góly: 56. BAKOŠ, 60. D. Kolář, 78. Petržela - 44. Lustig, 77. Prica, rozhodoval: Strahonja (Chor.)
Marián Čišovský hral do 32. min, Mareka Bakoša vystriedal v 82. min Michal Ďuriš, Miloš Brezinský (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov.

FC Zürich (Švaj.) - Standard Liége (Belg.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 1:1, do play-off postúpil Zürich
Gól: 58. Mehmedi, ČK: 21. Buyens (Liége), rozhodoval: Valeri (Tal.)

SK Sturm Graz (Rak.) - FC Zestafoni (Gruz.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 1:1, do play-off postúpil Graz
Gól: 68. Kienast, rozhodoval: Gautier (Fr.)

Wisla Krakov (Poľ.) - Litex Loveč (Bul.) 3:1 (1:0) - prvý zápas 2:1, do play-off postúpil Krakov
Góly: 42. a 56. Melikson (druhý z 11 m), 84. Wilk - 68. Bodurov, ČK: 76. Jelenkovič (Litex), rozhodoval: Aydinus (Tur.)

Partizan Belehrad (Srb.) - Racing Genk (Belg.) 1:1 (1:0) - prvý zápas 1:2, do play-off postúpil Genk
Góly: 40. Tomič - 58. Vossen (z 11 m), rozhodoval: De Sousa (Portug.)

Dinamo Záhreb (Chor.) - HJK Helsinki (Fín.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 2:1, do play-off postúpil Záhreb
Gól: 90.+ Ibáňez, rozhodoval: Jakobsson (Isl.)
Jakub Sylvestr sedel na lavičke náhradníkov.

NK Maribor (Slovin.) - Maccabi Haifa (Izr.) 1:1 (1:1) - prvý zápas 1:2 , do play-off postúpila Haifa
Góly: 32. Marcos - 10. Vered, rozhodoval: Ennjimi (Fr.)

Trabzonspor (Tur.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:1 (1:1) - prvý zápas 0:2, do play-off postúpila Benfica
Góly: 32. Paulo Henrique - 19. Nolito, ČK: 58. Mierzejewski (Trabzonspor), rozhodoval: Stavrev (Mac.)

szólj hozzá: Tra 1-1 Ben

• Zdroj: TASR, SITA, youtube