VIDEO Mexický Chivas uštedril lekciu Barcelone

Jorge Armando Mora proti barcelonskej presileJorge Armando Mora proti barcelonskej presile Zdroj: SITA

MIAMI - Floridský štadión Sun Life bol v noci na stredu dejiskom predposledného zápasu Barcelony na predsezónnom zámorskom turné. Víťaz posledného ročníka Ligy majstrov a španielsky šampión nezvíťazil ani vo svojom druhom súboji na americkej pôde, keď podľahol mexickému klubu Chivas Guadalajara vysoko 1:4. Cez víkend rovnako neuspel v repríze finále Ligy majstrov s Manchestrom United. Záverečný zápas odohrá Barcelona v sobotu proti Club América.

Skóre duelu otvoril už v 4. minúte kanonier David Villa, ale to bolo zo strany katalánskeho veľkoklubu všetko. V ďalšej fáze sa totiž dokázali strelecky presadiť iba hráči Chivasu, ktorých naštartoval za víťazstvom dvoma exportnými gólmi v rozpätí troch minút Fabián. Tretí presný zásah pridal Casillas a výšku skóre upravil v poslednej minúte Davila.

11-násobný mexický majster tak pripravil Barcelone jednu z najvyšších prehier za posledné roky, aj keď išlo iba o prípravu a tréner Guardiola opäť nevyužil všetky svoje hviezdy. Počas jeho éry v klube ešte hráči "blaugranas" trojgólovým rozdielom nikdy neprehrali.

Napriek prehre však Pep Guardiola zostal pokojný: "Odohrali sme zápas, v ktorom bolo aj veľa dobrých vecí. Keď však prehráte 1:4, znamená to, že druhý tím bol lepší. Musíme sa poučiť a pozerať do budúcnosti, aby sa niečo podobné už neopakovalo. Nehrali sme zle ani proti Manchestru a ani dnes, ale taký je futbal. Do štartu sezóny máme ešte dosť času, musíme tento výsledok spracovať v hlavách."

"Veľmi rád túto strelu trénujem. Vďaka Bohu, konečne to vyšlo, dúfam, že to bol prvý z mnohých gólov. Splnil sa mi sen, dal som nie jeden, ale hneď dva góly slávnemu tímu ako je Barcelona. Život beží ďalej, no aspoň sa mám z čoho tešiť," tvrdil autor krásnych gólov.

Barcelna - Chivas Guadalajara 1:4 (1:0)
Góly: 4. Villa - 60. a 62. Fabián, 72. Casillas, 90. Davila

Barcelona: Pinto -- Abidal (6. Marc Muniesa), Fontas (33. Sergio Gomez, 61. Armando Lozano), Piqué (46. Sergio Busquets), Jonathan dos Santos - Keita (82. Ivan Balliu), Thiago (61. Marti Riverola), Xavi (46. Andres Iniesta) - David Villa (46. Pedro), Carmona (61. Javier Espinosa), Isaac Cuenca (61. Gerard Deulofue)

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube