Lev Poprad zdolal v historickej premiére Spišiakov

Súboj Juraja Prokopa a Štepána NovotnéhoSúboj Juraja Prokopa a Štepána Novotného Zdroj: SITA

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Lev Poprad nastúpili vo štvrtok na ľade Spišskej Novej Vsi proti domácemu výberu na svoj prvý historický zápas, v ktorom dokázali zvíťaziť 3:0.

Tréner Radim Rulík poslal na ľad drvivú väčšinu hráčov z druhého sledu, z ktorých poniektorí ešte nemajú podpísaný kontrakt s vedením klubu. Najväčšie hviezdy tímu ako Ľuboš Bartečko, Ladislav Nagy, Martin Štrbák, či Rudolf Huna absolvovali počas prípravného duelu bežný tréning na štadióne HK Poprad.

Od úvodných minút stretnutia dominovali na ľade hostia a už po 64 sekundách skóroval Švéd Hult - 0:1. S pribúdajúcimi minútami narastali príležitosti popradských Levov, no tie zostali nevyužité. Najväčšiu z nich spálil Kristek, ktorý po šikovnom teči trafil iba konštrukciu Chovanovej bránky. Domáci sa spoliehali na protiútoky, ale Laco si s nimi poradil.

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej s množstvom osobných súbojov. Po ojedinelých príležitostiach sa však stav stretnutia nemenil.

Tretie dejstvo bolo v réžii Spišskej Novej Vsi, ale Laco za pomoci svojich spoluhráčov vyriešili všetky nebezpečné šance súpera. Hostia sa dostali do prvej vážnejšej príležitosti až v presilovej hre o jedného hráča šesť minút pred koncom zápasu, keď Fabricius napálil puk do konštrukcie bránky. O necelú minútu už skóroval Novotný a ukončil tak početnú výhodu - 0:2. Bodku za stretnutím po druhej využitej presilovke dal v 57. minúte Jachym - 0:3.

Zverenci trénera Rulíka odohrali stretnutie na tri päťky. "Bol to zámer, chceli sme ich vidieť pri väčšom zaťažení. Nastúpili predovšetkým tí, ktorí majú skúšobný kontrakt. Do zápasu sme šli z plnej záťaže, keďže každý deň dopoludnia máme tri fázy," uviedol český kouč, ktorý už má i predstavu o najbližšom pôsobení, či nepôsobení jednotlivých hráčov. "Už mám predstavu, ktorí hráči zostanú a ktorí odídu. No najprv to oznámime hráčom a až v piatok médiám. Môžem však prezradiť, že dnes by mal prísť ešte jeden hráč z AHL. Jedná sa o útočníka Kanaďana DaSilvu."

HK Spišská Nová Ves – HC Lev Poprad 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 2. Hult, 55. Novotný, 57. Jachym. Rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Tornay, 3500 divákov.

HK Spišská Nová Ves: Chovan (od 41. Lizák) - Ordzovenský, Borovský, Horváth, Gurčík, Priechodský, Džerenga, Vartovník, Kimer - Hamrák, Kropáč, Šefčík - Novák L., Novák F., Prokop - Krempaský, Pisio, Vávra - Heizer, Klinga. Tréner - Horváth Marián

HC LEV Poprad: Laco - Hellstrőm, Pilař, Hunkes, Mezei, Mihálik, Jank, Jachym - Nedorost, Kristek, Ježek - Fabricius, Hudák, Hult - Novotný, Sekáč, Achmetov - Csányi. Tréner - Rulík Radim

• Zdroj: TASR, hclev.eu