FIFA rozdávala tresty: 6 rozhodcov si už nezapíska

Ilustračné foto
Ilustračné foto

ZÜRICH - Šesť futbalových rozhodcov z Bosny a Hercegoviny a Maďarska dostalo od Medzinárodnej futbalovej federácie doživotný zákaz činnosti. Svetová federácia ich potrrestala za účasť na dvoch kontroverzných prípravných dueloch, v rámci ktorých padlo všetkých sedem gólov z pokutových kopov.

 

Zoznam potrestaných pozostáva z tria Siniša Zrnič, Kenan Bajramovič a Rizah Ridalovič z Bosny a Hercegoviny a maďarskej trojice Kolos Lengyel, János Csák a Krisztián Selmeczi.

 

Dvojica súbojov sa odohrala 9. februára v tureckej Antalyi, v prvom Bulharsko remizovalo s Estónskom 2:2 a v druhom Lotyšsko zdolalo Bolíviu 2:1. Už dva dni po kurióznych penaltových výsledkoch rozbehla FIFA vyšetrovanie, pričom hneď uviedla, že ani jeden z poltucta mužov s píšťalkami nepatrí medzi oficiálnych arbitrov FIFA.

 

"Rozhodcov sme uznali vinnými z porušenia disciplinárneho kódexu v článku 62, odsek 2 o pasívnej korupcii a v článku 69, odsek 1 o neoprávnenom zasahovaní do výsledkov stretnutí," uvádza sa vo vyhlásení FIFA.

 

"Som šokovaný, pretože sme nedostali žiadosť, aby títo rozhodcovia pískali spomenuté zápasy," povedal šéf maďarských arbitrov László Vágner.


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA