Rezignáciu trénera Gomeza, ktorý napadol ženu, odmietli

Hernan Dario GomezHernan Dario Gomez Zdroj: SITA

BOGOTA - Kolumbijská futbalová federácia odmietla utorňajšiu rezignáciu reprezentačného trénera Hernana Daria Gomeza, ktorý priznal fyzický útok na ženu v bare. Rozhodnutie federácie potešilo členov reprezentačného tímu, no zožalo kritiku organizácií na ochranu práv žien. Gomez by sa mal na lavičku Kolumbie vrátiť po skončení MS do 20 rokov, ktoré sa v krajine skončia 20. augusta.

"Žiadame funkcionárov, médiá, fanúšikov, sponzorov i verejnosť, aby podporili pokračovanie športového projektu," uvádza sa vo vyhlásení hráčov. "Odsudzujeme násilie voči ženám."

 

Hráči a vedenie národnej federácie považujú za dôležité, aby Gomez zotrval na reprezentačnej lavičke, pretože juhoamerická kvalifikácia MS 2014 sa začne už v októbri.

 

Gomez vo svojom vyhlásení oľutoval incident, ktorý sa stal v sobotu v bare v Bogote. Tréner priznal, že stratil sebaovládanie a svoj čin oľutoval. Senátorka Dilian Francisca Toroová s rozhodnutím federácie nesúhlasí. "Vyzerá to tak, ako keby športovci a federácia ignorovali dôležitý problém násilia voči ženám," mieni Toroová. Informovala agentúra AP.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články