Zvonarevová v Cincinnati vyradila Hantuchovú

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

CINCINNATI - Daniela Hantuchová neuspela vo štvrťfinále na prestížnom turnaji WTA v americkom Cincinnati. Zverenka trénera Mateja Liptáka podľahla druhej nasadenej Ruske Vere Zvonarevovej za 1:55 h v dvoch setoch 3:6, 6:7 (6), keď doplatila na príliš veľké množstvo nevynútených chýb.

Bronzová olympijská medailistka z Pekingu odplatila Hantuchovej prehru zo Cincinnati z roku 2009 a upravila vzájomnú bilanciu na 6:2. V semifinále nastúpi proti krajanke Marii Šarapovovej.

Hantuchová nevyužila šancu vyrovnať v Cincinnati svoje doterajšie maximum z roku 2005 a vrátiť sa po prvý raz od novembra 2008 do najlepšej svetovej dvadsiatky. Odnáša si prémiu 41 450 dolárov a 225 bodov do svetového rebríčka WTA.

Zvonarevová hneď v úvodnom geme prelomila podanie Hantuchovej a po potvrdení brejku sa ujala vedenía 2:0. Ruska dobre podávala, robila minimum nevynútených chýb a pri dlhších výmenach často zakončovala víťaznými bekhendovými longlajnami. Hantuchová sa po radách od trénera Liptáka, ktorý ju nabádal k väčšej agresivite, snažila prvý set ešte zdramatizovať. Za stavu 3:5 však pri vlastnom podaní nevyužila vedenie 0:40 a tak sa úvodné dejstvo stalo korisťou Zvonarevovej. Hneď na začiatku druhého setu Hantuchová po prvý raz získala Ruskin servis. Zvonarevová však bleskovo kontrovala rebrejkom a postupne si vybudovala náskok 4:2. Hantuchová v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, v desiatom geme odvrátila mečbal a vynútila si tajbrejk, v ktorom viedla 4:2. Za stavu 6:5 však nevyužila setbal a Zvonarevová po zisku troch bodov za sebou dotiahla zápas do úspešného konca.

Hantuchová po prehre so Zvonarevovou priznala, že po náročnom trojsetovom zápase s Bartoliovou cítila v nohách únavu. "Najmä v prvom sete som bola pri mnohých loptičkách neskoro, z čoho pramenili nevynútené chyby. Dovolila som Zvonarevovej uplatniť jej hru. Dnes hrala Vera počas celého zápasu veľmi solídne, takmer nekazila. Ja som som rozbehla až v závere, keď som začala hrať agresívnejšie. V tajbrejku som bola blízko k úspechu, no jeho záver som nezvládla. Škoda, tretí set sa mohol vyvíjať všelijako," povedala Hantuchová, ktorá vyslovila s celkovým vystúpením v Cincínnati spokojnosť.

"Bol to pre mňa veľmi dobrý test pred US Open. Veľmi si cením ťažko vybojované víťazstvo nad Bartoliovou i triumf nad Pennettovou. Škoda, že dnes zohrala svoju úlohu únava, no na to sa nechcem vyhovárať, Zvonariovová vyhrala zaslúžene," dodala Hantuchová, ktorá sa pred US Open ešte predstaví na turnaji v New Havene

Vera Zvonarevová (2-Rus.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:3, 7:6 (6)