VIDEO Liverpool zdolal Bolton, Škrtel strelil gól

Martin Škrtel po góle do siete BoltonuMartin Škrtel po góle do siete Boltonu Zdroj: SITA

BIRMINGHAM - Futbalisti Wolverhampton Wanderers pokračujú vo vydarenom vstupe do novej sezóny, keď v sobotňajšom zápase 3. kola Premiership remizovali na ihrisku Aston Villa 0:0.

Vlci, ktorí sa v minulom ročníku tesne vyhli zostupu z najvyššej anglickej súťaži, majú na konte sedem bodov po dvoch výhrach a jednej remíze.

Víťazstvo FC Chelsea nad nováčikom Norwich City 3:1 zatienilo zranenie hlavy útočníka "blues" Didiera Drogbu po zrážke s brankárom hostí Johnom Ruddym. Reprezentant Pobrežia Slonoviny, ktorý nastúpil v základnej zostave v útoku spolu s Fernandom Torresom, po súboji spadol na zem a chvíľu bol v bezvedomí. Po príchode lekára však začal hýbať rukami a potom ho odniesli na nosidlách. Rozhodca prerušil zápas na Stamford Bridge na 11 minút. "Didier bol v bezvedomí, ale sú už príznaky jeho postupného zotavovania sa. Lekári odviedli skvelú prácu, ale musí ísť na podrobné vyšetrenia," povedal po zápase tréner Chelsea Andre Villas Boas.

Ján Mucha z lavičky náhradníkov sledoval prvé víťazstvo FC Evertonu v novej sezóne. O to sa postaral na ihrisku Blackburnu Rovers (0:1) v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Mikel Arteta. Hrdinom duelu však bol brankár hostí Tim Howard, ktorý zneškodnil hneď dva pokutové kopy domácich.

Stopér Martin Škrtel v službách anglického klubu FC Liverpool skóroval proti Boltonu (3:1). Tradičný člen národného výberu SR zvýšil vedenie "The Reds" na 2:0 po rohovom kope Charlieho Adama. Škrtel naposledy skóroval za Liverpool v súťažnom zápase 2. apríla tohto roku pri prehre 1:2 na ihrisku West Bromwichu Albion. Zverenci Kennyho Dalglisha sa zásluhou trojbodového zisku dostali na čelo najvyššej anglickej súťaže.

Blackburn - Everton 0:1 (0:0)
Gól: 90. Arteta (z 11 m)
Ján Mucha ml. (Everton) bol na lavičke náhradníkov.

Chelsea - Norwich 3:1 (1:0)
Góly: 6. Bosingwa, 82. Lampard (z 11 m), 90. Mata - 63. Holt, ČK: 81. Ruddy (Norwich)

Swansea- Sunderland 0:0 (0:0)

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 0:0

Athletic Wigan - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)

Góly: 41. a 66. Di Santo

Liverpool - Bolton 3:1 (1:0)
Góly: 15. Henderson, 52. ŠKRTEL, 53. C. Adam - 90. I. Klasnič
Martin Škrtel hral od 30. min, v 52. min zaznamenal presný zásah na 2:0

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com