Exslovanista Masaryk rozhodol o triumfe Ružomberka

Michal Gallo a Karim GuédéMichal Gallo a Karim Guédé Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Futbalisti Ružomberka zvíťazili v nedeľňajšom zápase 7. kola Corgoň ligy nad majstrovským Slovanom Bratislava 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral krátko po zmene strán exslovanista Pavol Masaryk.

Liptáci začali nebojácne a už v 3. minúte mohli udrieť, keď po prvom rohovom kope Huber hlavou predĺžil loptu na Masaryka, ktorý ju však vo výbornej pozícii zluftoval. Domáci boli aj ďalej aktívnejším tímom, Slovan prvý raz pohrozil až v 18. minúte, Maslo ale Lačného k zakončeniu v nebezpečnej pozícii nepustil. O tri minúty na to Čikošov center takmer zaskočil Hrdličku, ružomberský gólman však v poslednej chvíli zakročil. Následne nebezpečne plachtiaca Halenárova strela z diaľky išla tesne nad. V týchto fázach sa Slovan prebral z úvodnej pasivity a začal ofenzívne ožívať.

Na začiatku druhého polčasu sa Masaryk presadil cez Dosoudila a presnou prízemnou strelou k pravej žrdi prekonal Putnockého - 1:0. Nádherný moment priniesla 61. minúta, keď český reprezentant do 19 rokov Skalák z 25 metrov zatočil loptu do vinkla, Putnocký ju však reflexívne vyškriabal na roh. Potom ale zápasovú taktovku prevzali do svojich rúk "belasí". V 72. minúte už slovanisti dvíhali ruky nad hlavu, Halenárovu strelu Hrdlička vyrazil iba pred seba a Šebo dorazil loptu do siete, čiarový rozhodca Bobko však odmával ofsajd. V 79. minúte mohlo udrieť na druhej strane, Ďubek poslal priamy kop na hlavu Masaryka, no lopta skončila iba na pravej žrdi bratislavskej svätyne. Bodku za stretnutím dal tri minúty pred koncom nepresnou strelou Halenár a Ružomberok tak mohol oslavovať prvé tohtosezónne víťazstvo na domácom ihrisku.

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 48. Masaryk. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Ďubek - Guédé, 3627 divákov

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Huber, Radič, Gallo – Skalák, Greššák (75. Sivčevič), Vavrík, Ďubek – Krbeček (85. Hoferica), Masaryk

Slovan: Putnocký – Pauschek (33. Bagayoko), Dosoudil, Had, Číkoš – Kladrubský (71. Grendel) – Milinkovič (58. Šebo), Guéde, Žofčák – Lačný, Halenár.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Počítali sme s tým, že slovenskí hráči nevedia odohrať dva dobré zápasy po sebe, čím sa rozumie úspech Slovana v európskom pohári. Chlapci odviedli tvrdú robotu a proti najlepšiemu slovenskému mužstvu zaslúžene zvíťazili. Z triumfu sa teším, ale radosť nesmie trvať príliš dlho, pretože po reprezentačnej prestávke liga opäť pokračuje."

Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Hrali sme slabo, Ružomberok zvíťazil absolútne zaslúžene. Dal som šancu niektorým hráčom, čo nehrali v európskom pohári, ale sa jej nechopili. Som nahnevaný. Traja - štyria hráči nemôžu utiahnuť celé mužstvo. Jedna pološanca, ktorú sme mali, je veľmi málo.- Domácim gratulujem k víťazstvu."