Stoch by sa chcel Weissovi za pozvánku odvďačiť gólom
Miroslav Stoch Zdroj: SITA SENEC - Miroslav Stoch sa po jednozápasovej absencii (z disciplinárnych dôvodov) opäť objavil v reprezentácii. Autor víťazného gólu v moskovskom zápase kvalifikácie o postup na ME 2012 verí, že zverenci Vladimíra Weissa zvládnu septembrový dvojzápas v rámci F-skupiny proti Írsku (2. septembra, Dublin) a Arménsku (6. septembra, Žilina) a priblížia sa k postupu na kontinentálny šampionát v Poľsku a na Ukrajine.
"V prvom rade sa chcem poďakovať trénerovi za pozvánku. Čaká nás veľmi dôležitý dvojzápas, ktorý už môže vážnejšie napovedať do konečného umiestnenia v skupine. Ak dostanem dôveru, urobím všetko pre to, aby som mužstvu pomohol. V kútiku duše túžim, aby som sa zapísal aj strelecky," povedal pre svoju oficiálnu internetovú stránku hráč tureckého Fenerbahce a pokračoval: "Je to ťažký súper, obzvlášť na domácom veľkom štadióne, kde nás určite privítajú búrlivou atmosférou a nátlakovým futbalom. Som presvedčený, že to bude dobrý zápas, a pevne verím, že s priaznivým výsledkom pre nás."
Stoch je jedným z viacerých slovenských futbalistov pôsobiacich v krajine polmesiaca, ktorí sa pre vyšetrovanie korupčnej aféry v miestnej Süper Lig ocitli v neistote a bez zápasovej praxe.
"Priznám sa, už mi je dlho bez poriadneho vybičovaného zápasu, kde ide do tuhého. Dobre vieme, že v Turecku sa liga odložila o mesiac, preto sme hrali len samé priateľské zápasy, hoci zdolať súperov z bundesligy či Serie A má tiež niečo do seba," nechal sa počuť rodák z Nitry, ktorého mužstvo v príprave vyhralo nad Werderom Brémy (3:1), Norimbergom (1:0) či Palermom (3:2).
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































