VIDEO Česko penaltou v závere záchránilo bod v Škótsku

Scott Brown a Tomáš RosickýScott Brown a Tomáš Rosický Zdroj: SITA

GLASGOW - V jedinom sobotňajšom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v roku 2012 remizovalo v I-skupine Škótsko s Českom 2:2. Na vypredanom glasgowskom štadióne Hampden Park vyrovnávajúci gól strelil Michal Kadlec v 90. min zápasu z pokutového kopu po prísne posúdenom zákroku Wilsona na Rezka.

Česi prehrávali po prvom polčase so Škótskom 0:1. O gól sa postaral v 44. minúte útočník Bursasporu Kenny Miller (31). Vyrovnanie priniesla až 78. minúta, kedy McGregora prekonal Plašil. Skóre sa opäť menilo po piatich minútach, po chybe obrany pohotovo zvýšil na 2:1 Fletcher. Ani stav 1:2 nevydržal dlho. V 90. minúte nariadil hlavný rozhodca Blom pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Kadlec.

Škótsko - Česko 2:2
Góly: 44. Miller, 83. Fletcher - 78. Plašil, 90. Kadlec  Rozhodujú: Blom - Lobbert, Siebert (všetci Holandsko)

Škótsko: McGregor - Hutton, Caldwell, Berra, Bardsley - Adam - Morrison, Fletcher, Brown, Naismith - Miller. Trenér: Levein.

Česko: Laštůvka - Hubník, Rajnoch, Sivok, Kadlec - Petržela, Hübschman, Plašil, Jiráček - Rosický - Baroš. Trenér: Bílek.

"Musím byť opatrný, čo poviem. Môžem však povedať, že sme nestratili zápas preto, že sme niečo spravili zle. Viním z toho rozhodcu. Dve jeho obrovské chyby. Berru zložili v šestnástke a on dostal kartu za filmovanie," neskrýval po zápase rozhorčenie škótsky kouč Levein.

"Oba góly padli po našich chybách, ale v zápase sme mali herne navrch. Lepšie sme kombinovali, napriek tomu nakoniec vďaka veľkému nasadeniu môžeme byť radi za bod," povedal český kouč, podľa ktorého je dôležité, že jeho tím má na najväčšieho súpera v tabuľke rovnaký bodový odstup. "Zo svojej pozície som nemohol vidieť, nakoľko to faul bol," odmietol Bílek komentovať rozhodnutia holandského rozhodcu.
Baráž sa síce opäť o niečo priblížila, ale Bílek sa predčasne neteší. "Ešte sa toho môže veľa stať. Urobili sme ale dôležitý krok k tomu, aby sme do baráže postúpili," vyhlásil český tréner.