Hamšík: Gól patril Demitrovi, nikdy nezabudneme!

Marek Hamšík sa teší z góluMarek Hamšík sa teší z gólu Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol zvládli vstup do nového ročníka Serie A, v sobotu zvíťazili na pôde Ceseny 3:1 a víťazstvo nieslo aj gólový podpis kapitána slovenskej reprezentácie Marka Hamšíka.

V 3. min otvoril skóre Lavezzi, do kabín však mužstvá po prvom polčase odchádzali za stavu 1:1, keďže sa v 24. min presadil Guana. V 67. min priklonil misky váh na stranu favorita Campagnaro a o ďalších dvadsať minút poistil trojbodový zisk "Partenopei" striedajúci Hamšík.

Hamšík naskočil do zápasu až v 60. min, kouč Walter Mazzarri ho totiž po reprezentačných povinnostiach šetrí na stredajší duel Ligy majstrov proti Manchestru City, náročný program SSC podčiarkne víkendový domáci duel s AC Miláno.

"Mali sme skvelý vstup do zápasu, rýchlo sme sa ujali vedenia. Škoda, že sme ešte do polčasu inkasovali,“ uviedol Marek Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku a pokračoval: "Dôležitým momentom bolo vylúčenie domáceho hráča. Onedlho sme dali druhý gól a potom sa podarilo skórovať aj mne. Výborne mi sadla lopta.“

Slovensko v stredu zasiahla tragická správa o páde lietadla s hokejistami účastníka KHL Lokomotiv Jaroslavľ, na palube sa nachádzal aj bývalý kapitán slovenského národného výberu Pavol Demitra. Hamšík, ktorý pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť krátko po nešťastí, mal jasno v otázke venovania svojho sobotňajšieho zásahu: "Patril Paľovi Demitrovi. To bolo najmenej, čo som mohol urobiť. Paľo odpočívaj v pokoji. Nikdy na Teba nezabudneme!“

• Zdroj: SITA, youtube