VIDEO Milánu zachránil bod Silva, remizovala aj Plzeň

Thiago Silva sa teší z góluThiago Silva sa teší z gólu Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Barcelony v utorňajšom ostro sledovanom súboji 1. kola skupiovej fázy Ligy majstrov remizovali s AC Miláno 2:2 . Triumf obhajcu titulu nad 7-násobným európskym šampiónom v konfrontácii H-skupiny odmietol v nadstavenom čase gól Thiaga Silvu.

Nou Camp už po 25 sekundách hry šokoval Pato, ktorý si jednoducho hodil loptu cez stred domácej obrany a medzi nohy brankára Valdesa otvoril skóre. V 19. minúte z priameho kopu trafil Messi len tyč, ale v 36. minúte po peknom prieniku prihral pred bránu Pedrovi a ten vyrovnal. V druhom polčase strhol vedenie na stranu Kataláncov Villa z priameho kopu excelentnou strelou, ale v nadstavenom čase vyrovnal na 2:2 Silva hlavou po rohovom kope.

Slovenský útočník Marek Bakoš strelil prvý gól Viktorie Plzeň v skupinovej fáze Ligy majstrov, keď otvoril skóre v dueli s bieloruským BATE Borisov. Zverenci trénera Pavla Vrbu v premiére v skupinovej fáze remizovali 1:1.

"Možno sa naša akcia zdala nacvičená, snažíme sa to takto hrávať, ale špeciálne sme to netrénovali. Jiráček mi to výborne prihral, mne neostalo nič iné len trafiť. Snažil som sa nájsť najlepšiu pozíciu, aby som neprestrelil. Každému by som doprial hrať Ligu majstrov. Na ihrisku som si to po úvodnom hvizde už neuvedomoval. Oproti lige to bolo úplne iné. Doma na nás nechodí 20-tisíc divákov, kvalita hry súpera bola oveľa lepšia. Nebola to síce Barcelona, ale hráči Borisova si vedeli podržať loptu, hrali dobre. Cítim sklamanie, chcel som zápas vyhrať. Po prvom polčase som dúfal, že to dotiahneme do víťazného konca. Súper si v druhom vytvoril tlak a napokon vyrovnal,“ povedal po stretnutí Marek Bakoš po siedmom góle v európskych pohároch v tejto sezóne. Vo farbách Plzne sa predstavili aj Marián Čišovský a Michal Ďuriš.

FC Barcelona (Šp.) - AC Miláno (Tal.) 2:2 (1:1)
Góly: 36. Pedro, 50. David Villa - 1. Pato, 90.+ Thiago Silva, rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Barcelona: Victor Valdés - Daniel Alves, Mascherano, Busquets, Abidal - S. Keita (67. Puyol) - Xavi, Iniesta (39. Fábregas) - Messi - Pedro, David Villa (84. Afellay)

Miláno: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta - van Bommel (77. Aquilani) - Nocerino, Seedorf - K. P. Boateng (34. Ambrosini) - Pato, Cassano (62. Emanuelson)

Viktoria Plzeň (ČR) - BATE Borisov (Biel.) 1:1 (1:0)
Góly: 45.+ BAKOŠ - 69. Renan, rozhodoval: Duhamel (Fr.)

Plzeň: M. Čech st. - Rajtoral, Bystroň, ČIŠOVSKÝ, Limberský (78. Trapp) - Jiráček - Petržela (69. ĎURIŠ), Kolář, P. Horváth, Pilař (88. Hora) - BAKOŠ

BATE: Gutor - Baga, Filipenko, M. Simič, Bordačev - Olechnovič, Rudik - A. Voloďko, Renan (71. Koncevoj), Gordejčuk (83. Volodko) - Kežman (75. Alex)