VIDEO Kolín zvíťazil na ihrisku Bayeru Leverkusen

Lukas Podolski Lukas Podolski Zdroj: SITA

BERLÍN - V sobotňajšom 6. kole najvyššej nemeckej futbalovej bundesligy vyhral Kolín na ihrisku Leverkusenu 4:1. Hosťujúci 1. FC si tak pripísal prvý triumf na pôde Bayeru od roku 1996. V súboji nováčikov si Hertha BSC a Augsburg podelili body po remíze 2:2.

V Norimbergu sa začal druhý polčas s oneskorením, keďze pre vytrvalý dážď musel rozhodca predĺžiť polčasovú prestávku. Domáci 1. FC, v ktorého drese vybehol do zápasu v 60. minúte slovenský stredopoliar Róbert Mak, remizoval s Werderom Brémy 1:1.

Bayer 04 Leverkusen – 1. FC Kolín 1:4 (0:1)

Góly: 70. Rolfes – 44. Novakovič, 47. a 54. Podolski, 90. Jajalo, ČK: 90. Schürrle (Bayer)

Hamburger SV – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:0)
Gól: 66. Camargo

Hertha Berlín – FC Augsburg 2:2 (0:1)

Góly: 47. Lell, 57. Torun – 20. Hosogai, 64. Callsen – Bracker, ČK: 85. Langkamp (Augsburg)

1899 Hoffenheim – WfL Wolfsburg 3:1 (2:0)
Góly: 20. Babel, 23. a 86. Firmino – 68. Dejagah, ČK: 86. Hitz (Wolfsburg)

1. FC Norimberg – Werder Brémy 1:1 (0:1) - za domácich R. Mak od 60. min
Góly: 63. Wollscheid – 25. Ekici, ČK: Wiese (Brémy)

Kaiserslautern - Mainz 3:1 (1:1)
Góly: 24. Svensson (vlastný), 54. Schechter, 73. Tiffert - 15. Choupo Moting
Adam Nemec (Kaiserslautern) nefiguroval na súpiske, Radoslav Zabavník (Mainz) nesedel ani na lavičke náhradníkov.

• Zdroj: SITA, youtube