VIDEO Cavani hetrikom zariadil výhru Neapola, gól Kucku

Hráči Neapola sa tešia z góluHráči Neapola sa tešia z gólu Zdroj: SITA

RÍM - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka strelil víťazný gól FC Janov v nedeľňajšom stretnutí 3. kola talianskej Serie A na ihrisku Lazia Rím. Kucka sa presadil v 72. min, keď sa v pokutovom území dostal k lopte a pravou nohou nezadržateľne skóroval. Pre 24-ročného rodáka z Bojníc to bol premiérový úspešný zápis v drese Janova v najvyššej talianskej súťaži.

Novým lídrom tabuľky je SSC Neapol, ktorý zdolal vo večernom šlágri AC Miláno 3:1 zásluhou hetriku uruguajského kanoniera Edinsona Cavaniho. Kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík odohral v drese "Partenopei" 65 minút. Neapol je lídrom o skóre pred Juventusom Turín, ktorý zvíťazil v Siene 1:0.

Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili nad Palermom 1:0. Tento súboj museli po hodine hry za stavu 1:0 prerušiť pre silný dažď, po polhodinovej prestávke sa duel dohral. Bergamo tak mohlo stiahnuť ďalšie dva body zo svojho odpočtu a momentalne má už iba mínus dva body.

Neapol - AC Miláno 3:1 (2:1)
Góly: 13., 36. a 51. Cavani - 12. Aquilani