Evian bol doma blízko ku trom bodom proti PSG

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain remizovali v nedeľňajšom súboji 6. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku nováčika súťaže Evianu Thonon Gaillard 2:2. Zverenci trénera Antoina Kombouareho tak nevyužili možnosť bodovo sa dotiahnuť na vedúci tím tabuľky Montpellier, na ktorý strácajú stále dva body. Parížania, ktorí sú súpermi Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy, po šiestich výhrach v rade vrátane troch v EL prvýkrát zakolísali.

PSG doplatil na veľmi zlý vstup do zápasu a rýchlo prehrával rozdielom dvoch gólov. V 14. minúte bývalý hráč PSG Leroy využil zmätky v obrane hostí a o šesť minút po hlúpom faule Armanda vo vlastnej šestnástke premenil jedenástku Sagbo. Až potom prevzal iniciatívu favorit zápasu, v 43. minúte sa individuálne pred šestnástkou Evianu zbavil klbka obrancov Pastore a prízemnou strelou vykresal nádej pre PSG. Po zmene strán mali hostia územnú prevahu a veľa šancí na vyrovnanie. Dočkali sa ho až v 80. minúte, keď po rohovom kope z nohy Ceara putovala lopta od Erdinga k Bodmerovi a ten zblízka vyrovnal - 2:2.

Na čelo tabuľky sa dostal Olympique Lyon, ktorého hráči zdolali v nedeľu večer v domácom prostredí Olympique Marseille 2:0.

Evian Thonon Gaillard - Paríž SG 2:2 (2:1)
Góly: 14. Leroy, 20. Sagbo (z 11 m) - 43. Pastore, 80. Bodmer ŽK: Rippert, Khelifa, Leroy, Govou - Lugano
zostava PSG: Sirigu - Ceara, Lugano, Armand, Tiene - Chantome, Matuidi (74. Bodmer) - Menez, Pastore, Nene (73. Erding) - Gameiro (88. Jallet)

Stade Rennes - AS Nancy 1:1 (1:0)
Góly: 19. Montaňo - 78. Andre Luiz (z 11 m)

Olympique Lyon - Olympique Marseille 2:0 (2:0)
Góly: 17. Gomis, 29. M. Bastos