VIDEO Košice doma v šlágri so Slovanom nezaváhali

Košicania sa radovali päťkráťKošicania sa radovali päťkráť Zdroj: TASR

KOŠICE - Šláger kola rozohral majster veľmi dobre. V 4. min našiel Zálešák pred bránkou Fabuša, a ten dostal Košice do vedenia. V 5. min mohol domáci náskok poistiť Mlynarovič, ale Konrád jeho pokus vystihol. V 6. min pri presilovke domácich po Bartošovej prihrávke Fabuš zvýšil na 2:0. V 9. min inkasoval Konrád tretí raz, prekonal ho Matúš Chovan a tréner Slovana si musel vziať oddychová čas.

Košičania boli aj naďalej aktívni, Zálesák ani Fabuš však brankára belasých neprekonali. V 13. min zlikvidoval Hylák presilovkový pokus Dobroňa. Domáci sa potom bez problémov ubránili v štvorminútovej presilovke Slovana. Ten sa predsa len gólu dočkal, keď v 19. min prekonal Hyláka Balej.

V 4. min druhej tretiny využili Košičania presilovku piatich proti trom, po Novákovej strele Konrád Fabušovu dorážku vystihol, ale následná Zálešákova bola gólová. V 25. min sa v oslabení dostal do nájazdu Šatan, ale brankár Košíc svoj tím podržal. Bol to opäť Šatan, ktorý mohol opäť skórovať v polovici stretnutia, ale Hylák ho vychytal. Mlynarovič potom nedotiahol do konca prečíslenie o dvoch hráčov a Pašek to v 38. min namieril len do žŕdky. V poslednej minúte druhej tretiny bol Švárnym faulovaný Pašek, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil.

V záverečnej dvadsaťminútovke domáci kontrolovali vývoj stretnutia. V 50. min ešte svoje víťazstvo prikrášlili, keď po peknej akcii upravil Bartoš v presilovke piatich proti trom na konečných 5:1.

HC Košice - HC Slovan Bratislava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly: 4. P. Fabuš (P. Bartoš, Zálešák), 6. P. Fabuš (P. Bartoš, Zálešák), 9. Matúš Chovan (E. Piatak), 24. Zálešák (P. Fabuš, M. Novák), 50. P. Bartoš (Tabaček, Zálešák) - 19. Balej (M. Macho)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, P. Gajan, 7714 divákov

Košice: Hylák -Deyl, M. Novák, J. Tabaček, Homer, Huba, Šeda, M. Grman - P. Fabuš, Zálešák, P. Bartoš - Pašek, Vorel, Marcel Haščák - Dravecký, Mlynarovič, Jenčík - Michel Miklík, E. Piatak, Matúš Chovan

Slovan: Konrád - Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Švarný, Štajnoch, Bohunický, L. Kozák - Balej, Lipiansky, D. Skokan - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - Bulík, M. Macho, L. Hudáček - D. Buc, Preisinger, M. Bakoš

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Rýchle góly určili priebeh stretnutia, naši hráči hrali s obrovským nasadením, poctivo v defenzíve. Súpera nepúšťali k veľkým možnostiam. V závere sme mali ďalšie príležitosti v presilovkách, ale hráči už hrali viac na istotu."

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nastupovali sme plní odhodlania a s nadšením, lenže mali sme brániť, čo sa nestalo. Vzadu sme to mali otvorené a súper po góloch dostal krídla. Doplatili sme na našu naivitu. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Bol lepším tímom."

• Zdroj: SITA, huste.tv