VIDEO Ružomberská nová metla zabrala naplno v Trnave

Roman Procházka a Pavol MasarykRoman Procházka a Pavol Masaryk Zdroj: SITA

TRNAVA - Liptáci prišli k favoritovi s novým trénerom Alešom Křečkom sebavedomí, čo naznačovali od úvodných minút rýchlymi útokmi, navyše motivovaní novým trénerom Křečkom. Už v 15. min Kaščák vybojoval loptu pre Procházku, ktorý priťukol Korovi Konemu, jeho prudký center do pokutového územia využil nabiehajúci Karhan, ktorý delovkou len tesne minul bránu.

Hostia hrozili nebezpečnými brejkmi, v ktorých dominoval najmä rýchly Masaryk podporovaný Hofericom a Ďubekom. Na druhej strane z ofenzívneho snaženia hostia vyťažili štyri rohové kopy. V 33. min Ďubek po individuálnej akcii sa zbavil kľučkou Tomačeka a jeho tvrdý projektil opečiatkoval brvno Raškovej bránky. Hostia otvorili skóre v 41. min, keď sa presadil Masaryk po chybe Rašku.

Po polčasovej prestávke červeno-čierni vedomí si nepriaznivého stavu začali z ofenzívnym tlakom. V 48. min sa Tomaček uvoľnil cez Masla, prihral do behu Karhanovi, ktorého výborným zákrokom zastavil na hranici päťky Kostelný. Mužstvo spod Čebraťa neustále hrozilo brejkmi a nedovolilo domácim súvislú rozohrávku. V 58. min mala ideálnu šancu na vyrovnanie Trnava. Procházka vysunul Kora Koneho, ktorý sa však nepresadil zoči-voči Hrdličkovi. V 64. min Ružomberčania pridali gólovú poistku, keď Koubský zle odkopol loptu, ktorá smerovala k Raškovi, ten ju tiež nedokázal odvrátiť a Masaryk poľahky do prázdnej bránky spečatil na 0:2. Spartakovci v nasledujúcich minútach sústavne dobýjali bránku Hrdličku, ale bez efektu. Ružomberská defenzíva bola nad sily trnavských útočníkov. V 78. min mali opäť veľkú gólovú šancu domáci, striedajúci Oravec sa ocitol sám pred Hrdličkom, ale nedokázal sa presadiť. V 83. min Masaryk mal na hlavičke blízko k hetriku, ale minul.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: 41. a 64. Masaryk, ŽK: Kaščák, Karhan - Hoferica, Huber, Masaryk, rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Vorel, 4015 divákov

Trnava: Raška - P. Čarnota, Koubský, Diallo, Ľ. Hanzel - Procházka (82. Ciprys), Kaščák, Karhan, Vyskočil - Koro Kone, Tomaček (64. Oravec)

Ružomberok: Hrdlička - Maslo, Huber, Kostelný, Jurkemik - Skalák (90. Serečin), J. Vavrík, Greššák (72. Sloboda), Ďubek, Hoferica - Masaryk

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: "Blahoželám súperovi k víťazstvu. Prehra bolí dvojnásobne, keď ju utrpíte doma. Súper nás prevýšil cieľavedomou hrou a efektivitou v zakončení. Tento zápas oproti víťazstvu v Zlatých Moravciam bol diametrálne rozdielny. Nedokázali sme nájsť ten správny kľúč na strelenie gólov. Tomaček, Koro Kone a Oravec sa nepresadili a mužstvo za to zaplatilo prvou domácou prehrou."

Aleš Křeček, tréner Ružomberka: "Som veľmi spokojný s hrou i výsledkom. Pri mužstve som od štvrtka, ale taký skvelý výkon mojich hráčov ma výsostne prekvapil. Hrali sme cieľavedome a pracovitosť hráčov bola odmenená dvoma gólmi. Na druhej strane, mali sme i veľa šťastia, keď Hrdlička nám zachránil dva samostatné nájazdy Kora Koneho a Oravca."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv