Prešov v pohári nemal problém s druholigovým Lučencom

Jan Krob (vľavo) a strelec Mariano Bernardo Jan Krob (vľavo) a strelec Mariano Bernardo Zdroj: SITA

PREŠOV - V stredajšom zápase osemfinálového 3. kola Slovenského pohára (Slovnaft Cupu) vo futbale 2011/2012 zvíťazil Tatran Prešov nad LAFC Lučenec jednoznačne 4:0. Corgoňligista si poľahky zabezpečil postup do štvrťfinále a doplnil päticu účastníkov z najvyššej slovenskej súťaže, ktorí si zabezpečili účasť medzi najlepšou osmičkou už v utorok.

Gólový účet stretnutia otvoril brazílsky útočník Mariano Bernardo v 22. min, už o minútu neskôr pridal druhý presný zásah ofenzívny stredopoliar Marián Adam. Po polčasovej prestávke ešte skórovali aj Jaroslav Kolbas a Libor Žůrek. Kompletný zoznam štvrťfinalistov bude známy 26. októbra, keď je na programe záverečný zápas 3. kola medzi Trenčínom a Slovanom Bratislava.

1. FC Tatran Prešov (CL) - FK LAFC Lučenec (II.) 4:0 (2:0) - do štvrťfinále postúpil Prešov
Góly: 22. Mariano Bernardo, 23. M. Adam, 63. Kolbas, 73. Žůrek, rozhodoval: Valášek, 451 divákov