VIDEO Trnava vyhrala v Nitre, opäť je na čele tabuľky

Roman Procházka a Ján Čirik Roman Procházka a Ján Čirik Zdroj: TASR

NITRA - Prvý polčas sa začal vo výbornom tempe. Hosťujúci M. Vyskočil mieril nad bránku, domáci Šimončič sa nepresadil prízemnou strelou. Diváci sa však dočkali gólu už v 6. min, keď Koro Koné sklepol loptu Procházkovi a ten nekompromisne zakončil tvrdou strelou k ľavej žrdi - 0:1.

Vyskočil to skúšal z rovnakej pozície v 15. min, no Chudý mal tentoraz situáciu pod kontrolou. V 24. min Šimončič vypálil "delovku" zo strednej vzdialenosti, avšak ani tá sa neujala. Skóre sa nemenilo ani v 30. min pri Gajdošovom pokuse spoza šestnástky či Koného strele z otočky o sedem minút neskôr. Procházka pridal svoj ďalší pokus v 43. min, no lopta skončila len na bočnej sieti.

Po zmene strán "pálil" Rák z priameho kopu, Raška si však hravo poradil. Koné v 55. min zavŕšil svoje sólo od polovice ihriska gólom do šibenice a zvýšil náskok hostí. V 60. min mal po chybe Kolmokova na kopačke tutovku Karhan, no v koncovke bol nedôsledný. Domáci N´Tuli bol v dobrej pozícií v 71. min, no strieľal mimo. Krátko potom Chudý zmaril Oravcovu hlavičku, na druhej strane udrel africký legionár v nitrianskom drese N'Tuli, ktorý po Hodúrovej prihrávke znížil - 1:2. V závere stretnutia Nitrania dostávali súpera do úzkych, no z tlaku už gól nevyťažili. Minútu pred koncom riadneho hracieho času Ciprys posnul loptu M. Vyskočilovi, ktorý spečatil víťazstvo Spartaka - 1:3.

FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:3 (0:1)
Gól: 76. N'Tuli - 6. R. Procházka, 56. Koro Kone, 89. M. Vyskočil. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Harbuľák, Hodúr, Šimončič - Oravec, Čarnota, ČK: 87. P. Čarnota (po 2. ŽK), 2590 divákov.

Nitra:
Chudý - Harbuľák, Tóth, Kolmokov, Čirik (87. Gajdošík) - Gajdoš, Šimončič - Kolár (46. N'Tuli), Hodúr, Rák - Šimonek (60. R. Sloboda)

Trnava:
Raška - P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - Kaščák - Vyskočil, Procházka, Karhan - Koro Kone(90. Tomaček), Oravec (82. Ciprys)

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Z hernej stránky sme dobre vstúpili do zápasu, držali sme loptu, súhlasím, že inkasovaný gól nás zaskočil. Mojim zverencom chýbal 'drajv', ktorý nám ukázal súper. Hral efektívne a priamočiaro, a preto zvíťazil."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Dali sme rýchly a nečakaný gól, ktorý prekvapil nitrianskeho brankára. Moji hráči však potom nevedeli držať loptu, na opačnej strane 'hrozil' tvorca hry Hodúr. Vyhrali sme zaslúžene, vypracovali sme si viac šancí ako domáci."

• Zdroj: SITA, huste.tv