VIDEO Trenčín uspel vo Zvolene, Kováč so shutoutom

Ondrej Mikula, Radovan Trefný a Milan JuríkOndrej Mikula, Radovan Trefný a Milan Jurík Zdroj: SITA

ZVOLEN - Druhá tretina vypuklo odhalila slabiny Zvolenčanov. Pred brankárom Kováčom pôsobili bezradne, síce ho obsypali spŕškou striel, no bez vytúženého gólového efektu. Trenčania opäť ukázali svoju obrovskú silu v bránení a keď už nemohli, všetko zachraňoval nepriestrelný gólman.

Gólové suchoty pretrhol v 16. min Filo, Radulay vystrelil od modrej do protipohybu Škrečka a Filo odrazený puk vsunul do siete. V 28. min dokonca v oslabení Gašparovič využil zaváhanie Škrečka, ktorý odrazený puk od zadného mantinela nezachytil a aj na to doplatil.

V úvode zápasu už Ďalogov pokus naznačil, čo za trápenie si Zvolenčania užijú. Postupne sa k nemu pridali viacerí, či už Leskovjanský, Juraško, Škvaridlo i Brabenec v presilovke. Brankár Kováč akoby mal na tele magnet, priťahoval puky, ktorým často chýbala presnosť i razancia.

V druhej tretine spálili domáci zo päť gólových možností, v 29. min Škvaridlo, v presilovke pootm dvakrát Ďaloga a zúfalo mohli krútiť hlavami aj M. Jurík a Slovák. Trenčania si uvedomovali, v čom je ich sila, no ak by súper presnejšie strieľal, asi by sa aj oni dostali do úzkych. Pred bránkou dôrazne pracoval najmä Tvrdoň, aktivitou žiaril Gašparovič a aj Sojčík sa takmer zapísal medzi gólových strelcov v presilovke na začiatku druhej tretiny.

V tretej sa naštartovali domáci presilovkou a nevyužitou šancou Slováka, ich strelecké trápenie pokračovalo, nepomohla im ani 19-sekundová výhoda o dvoch hráčov v 50. min a pokračujúca o jedného. Čisté konto Kováča zostalo nepoškvrnené, hostia ho statočne bránili aj za pomoci hromadnej šarvátky necleých deväť minút pred koncom a keď pri hre štyroch na štyroch v 53 min strelil po individuálnom prieniku Tvrdoň tretí gól, definitívne spečatil víťazstvo Trenčanov.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 16. Filo, 28. Gašparovič, 53. Tvrdoň. Rozhodcovia Lauff - M. Korba, P. Korba, vylúčení 9:7, navyše 10 min Slovák za nešportové správanie a Vantroba za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:0, v oslabení 0:1, 1513 divákov.

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, M. Čurilla, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, R. Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Hral sa rýchly, dynamický hokej. V prvej tretine sme si utvorili tlak, no, bohužiaľ, sme nedali ani jeden gól. Naopak, po našej naivnej chybe sme my inkasovali ako prví a ďalší gól pri našej presilovej hre. Trenčín sa dostal na koňa a v poslednej tretine dotiahol zápas taktickou hrou do víťazného konca. Znova sa potvrdilo, že bez gólu sa nedá vyhrať."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Pricestovali sme do Zvolena s určitým taktickým zámerom, ktorý sa nám až na malé chybičky darilo plniť od začiatku až do konca. Proti usilovne a dôrazne hrajúcemu súperovi sme uhrali cenné víťazstvo, celému mužstvu patrí poklona. Zo Zvolena si nesieme veľmi cenné body."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv