VIDEO Poprad opäť víťazne, Nitre nastrieľali šesť gólov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

NITRA - Domáci začali útočnou hrou, no po nevyužití sľubných šancí prišiel trest, keď sa v 6. minúte v presilovke presadil Rapáč. Vzápätí mohli vyrovnať H. Ručkay i Štefanka, no neuspeli. Vyrovnania sa diváci v Nitra aréne dočkali až v 18. minúte, keď sa v presilovke o dvoch hráčov zblízka presadil Samir Saliji - 1:1.

Hostia však predsa len šli do šatne spokojnejší. Dôležitosť presiloviek v tomto zápase "podčiarkol" v 20. min A. Novotný - 1:2.

V 32. minúte sa zápas predčasne skončil pre Takáča, ktorý ostrým zákrokom fauloval Podstaveka. S ponúknutou 5-minútovou presilovkou však domáci naložili veľmi zle. V 34. min zaváhal na útočnej modrej čiare Korhoň, pohotový Vaic mu vzal puk a po rýchlom úniku namieril Penkerovi medzi betóny - 1:3. Po spomenutej presilovke zasadili hostia domácim aj štvrtý úder, keď Velebného strelu dorazil za Penkerov chrbát Rapáč.

Nitrania chceli v treťom dejstve ešte niečo s výsledkom spraviť, no už po 35 sekundách ich schladil Vaic, ktorý uplatnil dôraz pred bránkou. V 48. min sa presadil aj ostrostrelec Kroták a zápas sa v zostávajúcich minútach už len dohrával. V 55. min mohol z brejku ešte znížiť Korhoň, no jeho pohotovú strelu kryl ešte pohotovejší Melicherčík.

HK Nitra - HK Poprad 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Góly: 18. S. Saliji (Ďurák, T. Chrenko) - 6. Rapáč (Vandas, Kuľha), 20. A. Novotný (Balán, Kuľha), 34. Vaic, 37. Rapáč (Vandas, Velebný), 41. Vaic (A. Kroták), 48. A. Kroták
Vylúčení: 6:6 na 2 min. + Ďurák (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a Takáč (Poprad) na 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali Goga - Bundil, Stano, 2225 divákov

Nitra: Penker (37. Čiliak) - König, M. Bača, Rais, Ďurák, Árvay, J. Polák, - G. Saliji, M. Štefanka, Hrnka - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, Podstavek, Mašlonka - Šumichrast, Marek Haščák, Čaládi

Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčák, Š. Fabian, Malina, M. Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Gellerstedt, Vaic - Rapáč, S. Takáč, Škovira - Paločko, Kraft, Achmetov

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Chceli sme vyhrať. Škoda nevyužitých šancí v prvej aj druhej tretine. Zápas sa lámal za stavu 2:1 pre súpera, keď sme nedali gól, a naopak v presilovke sme inkasovali. Súperovi gratulujem k výkonu i výsledku. My musíme ísť ďalej a zodpovedne sa pripravovať. Hrá sa na góly a s jedným sa nevyhráva."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "V Nitre to nebýva jednoduché. Na to, že sme hrali veľa minút oslabení, je výsledok parádny. Rozhodujúce bolo ubránené päťminútové oslabenie. Potom sme si dôsledne strážili stredné pásmo a kontrolovali výsledok. Mrzia ma však zbytočné fauly, hráči by si mali uvedomiť, že zdravie je prvoradé."

• Zdroj: SITA, huste.tv