Domáca prehra Levov proti Lašákovmu Chabarovsku

brankár HC Lev Poprad Tomáš Duba, uprostred Sergej Plotnikov a vpravo obranca HC Lev Martin Štrbábrankár HC Lev Poprad Tomáš Duba, uprostred Sergej Plotnikov a vpravo obranca HC Lev Martin Štrbá Zdroj: TASR

POPRAD - Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy, keď na domácom ľade nestačili na Amur Chabarovsk 2:4. Oporou hostí bol slovenský brankár Ján Lašák, ktorý zlikvidoval niekoľko výborných príležitostí domácich hráčov.

Domáci hokejisti začali aktívne a hneď v úvode dostali súpera pod tlak, no bez gólového efektu. Poprad mal k dispozícii aj prvú presilovku, ale prvá vážna šanca prišla až po nej. V 10. minúte sa dostal k odrazenému puku Kristek, no jeho rana išla tesne vedľa bránky. Radosť na domáce tribúny prišla v 13. minúte vďaka presnému teču Nedorosta, ktorý počas dvojnásobnej presilovky poslal puk pomedzi Lašákove betóny- 1:0. Poprad bol lepší aj v ďalšom priebehu, no nedokázal si vytvoriť nebezpečnejšie príležitosti.

V druhej časti sa obraz hry zmenil, keď taktovku prevzali hostia a o vyrovnanie sa postaral už po necelých dvoch minútach počas presilovky Čech Vrána. O päť minút neskôr už Amur otočil na 2:1, vylúčenie Chabadu potrestal Alexandrov. Lev sa vrhol do útoku, no vyrovnania sa nedočkal a hostia potvrdili svoju "smrteľnú" efektivitu v presilovkách. V 35. minúte im na to stačilo 14 sekúnd a Osipov od modrej prestrelil Dubu 3:1.

Na začiatku tretej tretiny mohol znížiť Špirko, no jeho strelu zastavil pred bránkovou čiarou obranca Bilakov. Popradčania potom hrali dve presilovky, Lašák v bránke Chabarovska sa niekoľkokrát vyznamenal a puk za svoj chrbát nepustil. V 47. minúte sa však hneď po buly oprel do strely Huna a znížil na 2:3. Poprad si vytvoril aj ďalšie šance, ale bez úspechu a tak sa musel zmieriť s prehrou. V 60. minúte navyše do opustenej bránky pridal štvrtý gól hostí Tarasov.

HC Lev Poprad - Amur Chabarovsk 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 13. V. Nedorost (Bartečko, Pilař), 47. Netík (Rudolf Huna) - 22. Vrána (Šulakov), 27. Alexandrov (Pereťagin), 35. Osipov (Kopejkin), 60. Tarasov Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Odinš - Eglitis, Balodis, 3325 divákov

HC Lev: Duba - Pilař, Štrbák, Hunkes, Sigalet, Lewis, Mezei, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Špirko - Da Silva, Netík, Chabada - Rudolf Huna, J. Mikúš, Kristek - Fabricius, Lundberg, Sekáč

Amur: LAŠÁK - Šulakov, Osipov, Bilalov, Pereťagin, Dorofejev, Ježov - Tarasov, Vrána, Petružálek - Makarov, Iganatuškin, Zakijev - Alexandrov, Plotnikov, Kopejkin - Stepanov, Gluchov

Radim Rulík (tréner HC Lev): "Vstup do zápasu sme mali dobrý, prvá tretina bola z našej strany celkom vydarená, ale v druhej nastal skrat. Zbytočne sme sa nechali vylučovať a nedarila sa nám hra v oslabeniach, čo nám v doterajších zápasoch išlo. Našou laxnou hrou v početnej nevýhode sme súperovi ponúkli možnosť ujať sa vedenia. Je to nováčikovská daň. Po jednej tretine si chlapci asi mysleli, že nemusia hrať naplno a nejako to zvládnu, avšak ruská súťaž je taká kvalitná, že si to nemôžme dovoliť, lebo nás súper potrestá."

Hannu Jortikka (tréner Chabarovska): "Pred zápasom sme mali problémy, ochoreli nám dvaja hráči, a preto sme ani nenaplnili súpisku. Prvá tretina patrila Levu. Po nej sme si s chlapcami pohovorili, aby začali hrať to, na čo majú. Niekedy im je totiž jedno, čo vravia tréneri, s takýmto prístupom by sme však prehrali aj 0:5. V presilovkách sa nám podarilo dať nejaké góly, čo bolo veľmi pozitívne pre náš tím. Druhá tretina nám vyšla veľmi dobre, ale v tretej som od hráčov čakal niečo iné. Hrali sme príliš pasívne, vyprodukovali sme veľa zakázaných uvoľnení, prehrali dosť individuálnych súbojov. Musíme poďakovať nášmu brankárovi Jánovi Lašákovi. Veľmi ma tešia tri získané body, keďže zápas v Poprade bol náročný."

Ufa - Novokuzneck 2:3 (1:1, 1:2, 0:0) - Richard Stehlík (Ufa) 1+0
Jekaterinburg - Barys Astana 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Čeľabinsk - Omsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
CSKA Moskva - Novosibirsk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Nižnekamsk - Magnitogorsk 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) - Martin Cibák (Nižnekamsk) 1+0
Viťaz Čechov - Nižnij Novgorod 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Kazaň - Chanty-Mansijsk 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

• Zdroj: TASR, SITA